Nowość od Instagrama, czyli Threads. Co to za aplikacja i na czym polega? Podpowiadamy

Nowość od Instagrama, czyli Threads. Co to za aplikacja i na czym polega? Podpowiadamy

W artykule przeczytasz

Social media to dziś nie tylko miejsca do rozmów ze znajomymi i dodawania zdjęć z wakacji. To także jedno z najskuteczniejszych narzędzi sprzedażowych czy sposobów budowania wizerunku marki. Warto zapoznać się z nowym serwisem na rynku! Co to jest Threads na Instagramie?

Threads – co to takiego?

Threads – co to jest? To amerykański serwis społecznościowy, wypuszczony na rynek w 2023 roku. Należy do Meta Platforms, razem z takimi portalami jak Facebook, Messenger, Instagram czy WhatsApp. Aplikację można pobrać zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

Dostępnymi funkcjami Threads przypomina nieco X, czyli dawnego Twittera. Użytkownicy mogą publikować krótkie treści tekstowe, zdjęcia czy filmiki, a także udostępniać linki do artykułów na swojej tablicy. Na każdy wpis da się zareagować lajkiem czy komentarzem, a także przekazać go dalej.

Wielu internautów zadaje sobie pytanie, co to Threads na Instagramie, ponieważ to właśnie na znanej platformie pojawiła się opcja dołączenia do nowego medium. Okazuje się, że oba portale są ze sobą ściśle połączone.

Każdy użytkownik Instagrama może za pomocą kilku kliknięć dołączyć do Threads z poziomu swojego profilu. W ten sposób nie musi zakładać konta od zera, ponieważ przenosi wszystkie dane do drugiej apki, łącznie z followersami.

Threads a Instagram – porównanie

Threads – co to za aplikacja i czym różni się od Instagrama? Przede wszystkim służy ona do publikacji krótkich komunikatów i ma na celu angażowanie użytkowników w dyskusje. Bardzo przypomina to X, który jest najpopularniejszym medium społecznościowym do szybkiej wymiany zdań.

Instagram bazuje głównie na treściach wizualnych i audiowizualnych, a dla wielu osób wciąż stanowi internetowy pamiętnik na zdjęcia i relacje z wyjazdów czy codziennego życia. Znajduje się tam również sporo contentu reklamowego i coraz więcej biznesowego (np. kont marketingowych, coachingowych, sprzedażowych).

Na Instagramie publikuje się często zgodnie z określonym harmonogramem i planuje się posty z wyprzedzeniem. Threads ma służyć jako spontaniczne medium, na którym można udostępniać treści wielokrotnie w ciągu dnia. Co chwilę pojawiają się tam kolejne wątki. To dobre miejsce, by zapytać o radę, przekazać newsa czy podzielić się poleceniem (np. adresem nowej kawiarni w mieście).

Sprawdź również: Czy warto założyć konto biznesowe na Instagramie?

Aplikacja Threads – co to oznacza dla biznesów?

Instagram Threads – co to może znaczyć w prowadzeniu firmy? Serwis nie ma biznesowego charakteru, takiego jak np. LinkedIn. Jest to raczej medium do przekazywania luźnych informacji, co sprawdzi się w budowaniu wizerunku marki.

Firmy mogą dzielić się takimi treściami jak:

  • kulisy działania (np. treści dotyczące produkcji);
  • komunikowanie nowych ofert i promocji;
  • zapowiadanie nowości w asortymencie;
  • pytanie o opinie na temat produktów;
  • przedstawianie członków zespołu.

Co zatem gwarantuje Threads Instagram? Co to daje biznesom? Przede wszystkim pozwala docierać do nowych klientów i poszerzać bazę osób zainteresowanych produktami i usługami. Może się to przełożyć na wyższą sprzedaż.

Threads dopuszcza szybką i bezpośrednią komunikację z klientami. Firmy mogą odpowiadać na pytania, reagować na pozytywne i negatywne opinie, a także rozwiązywać problemy konsumentów w czasie rzeczywistym. Buduje to lojalność i zaufanie wobec marki.

Aplikacja to świetne miejsce do promowania wartych uwagi działań firmy. Należą do nich m.in.: zaangażowanie w akcje charytatywne, zrównoważony rozwój czy ciekawe inwestycje. Otwierają pole do dyskusji np. na tematy środowiskowe.

Threads, podobnie jak Instagram czy TikTok, nadaje się do budowania marki osobistej. Sprawdzi się m.in. u osób zajmujących się UGC (user generated content). Pasują tam różnorodne tematy – od świadomej pielęgnacji włosów, przez smakowanie i opisywanie dań, aż po treściwe porady eksperckie.

Jak korzystać z Threads? Jak zostać użytkownikiem?

Wiesz już dokładnie, co to jest Threads, więc warto dowiedzieć się, jak dołączyć do platformy. Najpierw trzeba zainstalować aplikację na swoim urządzeniu. Znajduje się w App Store czy Google Play Store. Nie pobieraj jej z żadnych innych, niesprawdzonych źródeł.

Jeśli masz już konto na Instagramie, możesz przejść do rejestracji i pobierania bezpośrednio za pomocą ikonki na swoim profilu. Wystarczy postępować według instrukcji na ekranie, by przesłać wszystkie dane z jednej apki do drugiej.

Żeby korzystać z Threads, trzeba mieć konto na Instagramie. Założysz je bardzo łatwo, wykorzystując adres e-mail. Jeśli aplikacja nie spełni Twoich oczekiwań, możesz dezaktywować swój profil lub całkowicie go usunąć. Poszczególne wątki również mają opcję skasowania.

Korzystanie z Threads jest bardzo intuicyjne. Treści na stronie głównej pojawiają się automatycznie według specjalnego algorytmu. Dzięki temu da się reagować i odpowiadać na poszczególne wątki. Otrzymuje się także powiadomienia, kiedy znajomi opublikują nowe komunikaty.

Na Threads można publikować posty o długości maksymalnie 500 znaków ze spacjami. Wideo mogą trwać 5 minut. Nie da się wysyłać wiadomości prywatnych, co różni serwis od Instagrama.

Czy warto wypróbować funkcje Threads?

Co to Threads, Instagram i X? Mimo swoich podobieństw są jednak odrębnymi portalami, które gromadzą innych użytkowników, o rozbieżnych potrzebach. Z Threads korzysta coraz więcej influencerów, sportowców czy polityków, ale wciąż jest to bardziej narzędzie lifestyle’owe niż dawny Twitter, który wciąż ma dużą rolę informacyjną.

Sama wiedza na temat tego, co to Threads, nie wystarczy, by w pełni odkryć potencjał tej aplikacji. Koniecznie dołącz do społeczności platformy, by sprawdzić, czy czytanie wątków i powiązanych tematów z Twoimi zainteresowaniami będzie dla Ciebie.

Threads to wciąż świeża platforma w Polsce, więc jeśli komuś zależy na budowaniu marki osobistej w nowym miejscu, to zdecydowanie warto spróbować. To miejsce pełne niespodzianek, ciekawych komunikatów i najczęściej krótkich form wideo.

Threads aplikacja – co to oznacza dla treści publikowanych na Instagramie? Jeśli wolisz Instagrama, nie musisz się obawiać o jego popularność. Obie platformy mają inne przeznaczenie i pozwalają na różne formy komunikacji. Najlepiej samodzielnie przetestować funkcje nowości od Meta Platforms!

Zobacz także: