Gdzie szukać pracy? Sprawdź te strony z ofertami pracy i znajdź idealną ofertę dla siebie!

Gdzie szukać pracy? Sprawdź te strony z ofertami pracy i znajdź idealną ofertę dla siebie!

W artykule przeczytasz

Szukanie pracy to często niełatwe zadanie, szczególnie jeśli aplikuje się do bardzo pożądanych branż. Należą do nich m.in. IT, marketing czy media. Kandydaci muszą jednak wiedzieć, gdzie szukać ciekawych ofert, by znaleźć zatrudnienie dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Poznaj kilka serwisów, na które warto zajrzeć!

Portale z ofertami pracy – gdzie poszukiwać ofert?

Jeden z najlepszych sposobów na szukanie pracy to samodzielne przeglądanie serwisów z ogłoszeniami. W Polsce funkcjonuje coraz więcej domen z ofertami przeznaczonymi dla osób zainteresowanych konkretnymi branżami (np. Just Join IT czy No Fluff Jobs). Oto kilka najlepszych witryn z różnorodnymi propozycjami.

LinkedIn – baza pracodawców i rekruterów

LinkedIn nie jest typowym portalem z ogłoszeniami o pracę, lecz medium społecznościowym. Działa jednak zupełnie inaczej niż Instagram czy Facebook i skupia się na tematyce biznesowej. To właśnie tam można zbudować szeroką sieć kontaktów z osobami ze swojej branży. Niech nie zdziwią Cię zaproszenia od zupełnie obcych osób.

Firmy często prowadzą rekrutację za pośrednictwem ofert na LinkedInie, ale nie tylko. Poza typowymi propozycjami w specjalnej zakładce znajduje się tam mnóstwo postów dotyczących poszukiwań kandydatów. Da się też samodzielnie przedstawić swoją kandydaturę innym użytkownikom.

Warto korzystać ze specjalnej nakładki na zdjęcie, która mówi o tym, że poszukuje się pracy. Rekruterzy często ozdabiają swoje profilowe naklejką z napisem „Zatrudniam”, więc wiesz, do kogo możesz napisać. Jeśli śledzisz losy jakiejś firmy, która Cię interesuje, na LinkedInie łatwo znajdziesz kontakt do osób, które w niej pracują.

W ten sposób wyślesz bezpośrednią wiadomość do zatrudnionych w przedsiębiorstwie i prześlesz swoje CV czy zapytasz o potencjalne procesy rekrutacyjne. Warto dużo udzielać się na LinkedInie, a być może oferty same znajdą się w Twojej skrzynce odbiorczej.

Pracuj.pl – popularna wyszukiwarka ogłoszeń

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych portali z ogłoszeniami o pracę w Polsce. Można tam znaleźć propozycje zatrudnienia w wielu różnych branżach – od pracy zdalnej, przez biurową, aż po fizyczną. Liczne filtry pozwalają segregować ogłoszenia ze względu na m.in.:

 • poziom stanowiska;
 • rodzaj umowy;
 • wymiar pracy;
 • tryb pracy;
 • lokalizację.

Co ciekawe, w serwisie każdy ma opcję stworzenia własnego profilu kandydata, przez co jeszcze łatwiej znajduje się oferty dopasowane do danej osoby pod względem doświadczenia czy branży. Serwis pozwala przeszukiwać ogłoszenia np. ze względu na datę dodania czy fakt, że aplikowały na nie osoby o podobnych kompetencjach.

Na stronie da się przeglądać również propozycje tylko od konkretnych pracodawców czy oferty dnia. Poza ciekawymi ofertami zatrudnienia znajdują się tam również wpisy blogowe, dzięki którym można się dowiedzieć, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną czy jak skonstruować lepsze CV.

Rocket Jobs – nowoczesny serwis z ciekawymi ofertami

Gdzie najlepiej szukać pracy, kiedy chcesz się zająć branżami kreatywnymi? Najlepiej zacznij wyszukiwać oferty na Rocket Jobs, czyli portalu, który gromadzi opcje z takich kategorii jak m.in.: marketing, design, HR, media czy SEO. Oczywiście, znajdują się tam również nieco bardziej techniczne opcje z IT czy logistyki.

Serwis wyróżnia się na tle innych zdecydowanie nowoczesnym i intuicyjnym w nawigacji designem. Dostępne filtry pozwalają na sortowanie ofert m.in. ze względu na:

 • lokalizację;
 • wysokość zarobków;
 • typ umowy;
 • doświadczenie.

Dzięki dwóm przyciskom łatwo zaznaczyć opcję prezentowania jedynie pracy zdalnej lub tylko ogłoszeń, w których znajdują się widełki płacowe. W wyszukiwarce da się samodzielnie wprowadzać słowa kluczowe, nazwy stanowisk czy firm.

Portal dysponuje specjalną mapką, która umożliwia poszukiwanie dostępnych ofert po lokalizacji w Polsce i nie tylko. To dobre miejsce do przeglądania ofert pracy za granicą, np. we Włoszech, Niemczech, Anglii czy Danii.

Indeed – różnorodne oferty z całego rynku pracy

Kolejna ze stron z ofertami pracy to Indeed, która poza ogłoszeniami zawiera także sekcję opinii na temat różnych pracodawców. To serwis pozwalający na precyzyjne wyszukiwanie poprzez liczne filtry. Należą do nich m.in.:

 • data dodania ogłoszenia;
 • pożądane wykształcenie;
 • język oferty;
 • wysokość wynagrodzenia.

To jeden z portali z pracą, który gromadzi propozycje z wielu różnych branż. Coś dla siebie znajdą zarówno pracownicy naukowi, jak i kandydaci preferujący zajęcia fizyczne. Oferty są przeznaczone i dla tych poszukujących stażu lub praktyk, i dla doświadczonych pracowników z bagażem kwalifikacji.

OLX – gdzie szukać ofert pracy?

Okazuje się, że na OLX można publikować nie tylko ogłoszenia sprzedażowe, ale i oferty pracy. Kandydaci znajdą tam wiele propozycji dotyczących przeróżnych lokalizacji i branż. Opcje mogą filtrować poprzez takie parametry jak m.in.:

 • dyspozycyjność;
 • rekrutację online;
 • dostępność dla seniorów;
 • możliwość pracy dla osób z Ukrainy;
 • wymagane doświadczenie.

Takie filtry pozwalają na bardzo szczegółową selekcję spośród tysięcy dostępnych opcji. Do najpopularniejszych kategorii na stronie należą np. administracja biurowa, finanse/księgowość, gastronomia, obsługa klienta czy sprzątanie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

OLX dysponuje bardzo intuicyjnym systemem przeglądania ofert oraz wysyłania CV i listów motywacyjnych. To dobry serwis także dla osób nie do końca zdecydowanych na branżę, w jakiej chcą działać. W jednym miejscu znajdą mnóstwo propozycji, jakie mogą ich zainteresować.

Jak szybko znaleźć pracę? Dowiedz się, jak szukać!

Czas dowiedzieć się, jak znaleźć pracę w jak najszybszy sposób. Przede wszystkim trzeba ustalić swoje oczekiwania, ale skonfrontować je z realiami rynkowymi. Bez doświadczenia nie da się otrzymać pozycji managerki czy seniora. Trzeba najpierw zdobyć odpowiednie kwalifikacje i obycie w branży.

Warto zadbać o aktualne i spersonalizowane do ofert CV. Najlepiej skupiać się na doświadczeniu, które realnie może się przydać na konkretnym stanowisku. List motywacyjny, o ile się taki wysyła, powinien wykazywać prawdziwe zainteresowanie daną firmą i przedstawiać korzyści, jakie osoba jest w stanie przynieść przedsiębiorstwu.

W szybkim poszukiwaniu zatrudnienia pomagają sieci kontaktów. Warto zadbać o nie na LinkedInie czy konferencjach i eventach branżowych. Należy poszukać portali z ofertami, które specjalizują się w sektorach rynku, do jakich chce się dołączyć. Można także wchodzić bezpośrednio na strony różnych firm do zakładek Kariera.

Dobrą opcją na szybkie znalezienie pracy jest także korzystanie z grup w mediach społecznościowych. Prym w tej kwestii wiedzie Facebook, na którym funkcjonuje mnóstwo społeczności zrzeszających kandydatów i pracodawców z określonych dziedzin. Warto zgłaszać się w komentarzach czy wiadomościach prywatnych.

Zaleca się również ustawienie powiadomień o podobnych ofertach pracy, na jakie się już aplikowało. Dzięki temu nie pominie się żadnego ważnego ogłoszenia, które mogłoby okazać się tym jedynym. Mimo wszystko trzeba wykazywać się cierpliwością i wysyłać zgłoszenia tylko do firm, do których naprawdę chciałoby się dołączyć.

Wiesz już, gdzie szukać pracy i jak robić to efektywnie. Nie pozostaje nic innego niż rozpocząć poszukiwania swojej wymarzonej posady! Pamiętaj, że zawsze jest dobry czas na rozwój i zmiany.

 

Sprawdź też: Jak zarabiać w domu przez internet? Najlepsze branże i specjalizacje.

Zobacz także: