Makijaż optycznie powiększający oczy — jak go wykonać?

makijaz

W artykule przeczytasz

Makijaż optycznie powiększający oko to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą, aby ich spojrzenie było bardziej wyraziste i atrakcyjne. Żeby wykonać taki make-up, trzeba kierować się jedynie kilkoma podstawowymi zasadami, reszta to już jedynie kwestia naszej własnej kreatywności. Podpowiadamy, jak w prosty sposób można zrobić taki makijaż.

Makijaż optycznie powiększający oko — najważniejsze zasady

Makijaż optycznie powiększający oko oparty jest głównie o odpowiednie konturowanie poszczególnych jego partii. Z tego powodu podstawowe kosmetyki jakie musimy sobie przygotować, aby go wykonać to: baza pod cienie, paleta najlepiej do smokey eye, kredka do oczu i tusz do rzęs.

Makijaż optycznie powiększający oko — baza

Pierwszym krokiem jest zastosowanie bazy. Należy używać jej niezależnie od rodzaju wykonywanego przez nas rodzaju makijażu. Obecnie na rynku dostępne są formuły w tubce lub w kremie. Jeżeli takowej nie posiadamy, nie należy pomijać tego produktu, lecz zastąpić go innym, na przykład korektorem pod oczy.

Zadaniem tego kosmetyku jest przedłużenie trwałości make-upu, a także podbicie kolorów cieni oraz zapobiegnięcie nieestetycznemu osypywaniu się ich pod powieką. Dodatkowo pozwala on zakryć wszelkie zasinienia lub pajączki w tej okolicy. Należy go nałożyć na całą powiekę, aż pod łuk brwiowy.

Makijaż optycznie powiększający oko — cienie

Kolejnym krokiem jest odpowiednie konturowanie oka jasnym oraz ciemniejszym cieniem. W załamanie powieki należy nałożyć jasnobrązowy kolor i dokładnie go zblendować. Następnie sięgnąć po ciemniejszy odcień i nałożyć go w zewnętrznym kąciku oka, a granice między nimi dobrze rozetrzeć.

W zewnętrznym kąciku warto zastosować jaśniejszy cień tak, aby zagwarantować płynne przejścia między wszystkimi kolorami. Dodatkowo czarną kredką lub eyelinerem można narysować kreskę wzdłuż rzęs i delikatnie ją rozetrzeć. Ostatnim krokiem jest użycie tuszu do rzęs, takiego jak lancome hypnose drama, który pozwoli uzyskać jeszcze bardziej spektakularny efekt makijażu i skutecznie powiększy i otworzy optycznie oko.

Makijaż optycznie powiększający oko — kredka na linię wodną

Żeby dopełnić całość makijażu, warto sięgnąć po kratkę w cielistym odcieniu i użyć jej na linii wodnej. Pozwoli to jeszcze bardziej otworzyć oko. Dodatkowo jasny cień, którego używaliśmy do zaznaczenia zewnętrznego kącika, należy nałożyć również na łuk brwiowy.

Odpowiednio dobrany makijaż tak samo jak piękny zapach, taki jaki oferują perfumy lancome miracle pozwala poczuć nam się pewnie niezależnie od sytuacji.

Zobacz także: