Kim jest autor romansów, który rozkochał w sobie czytelników na całym świecie?

ksiazki

W artykule przeczytasz

Jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy amerykańskich. Jego książki to idealna propozycja na wolny wieczór, kiedy mamy ochotę zrelaksować się spędzając czas z lekką i przyjemną lekturą. Kim jest Nicolas Sparks i od których książek warto rozpocząć przygodę z tym autorem? Dowiesz się tego z naszego tekstu.

Kim jest Nicolas Sparks?

Nicolas Sparks to ceniony współczesny pisarz amerykański, którego książki ukazały się w ponad 50 krajach na całym świecie, a ich łączny nakład przekroczył 100 milionów egzemplarzy. Chociaż po jego dzieła sięgają głównie kobiety, to i wśród płci brzydszej nie brakuje jego miłośników. Autor przyszedł na świat 31 grudnia 1965 r. w stanie Nebraska. Ukończył studia z rachunkowości, jednak nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie. Jeszcze przed ukończeniem studiów napisał swoją pierwszą powieść, jednak prawdziwy sukces przyniósł mu wydany w 1996 r. nakładem Warner Books „Pamiętnik”. Książka opowiada historię miłości cierpiącej na demencję Allie oraz Noah. Ta niezwykle poruszająca książka doczekała się ekranizacji filmowej, co jeszcze bardziej spopularyzowało dorobek literacki autora na całym świecie. W adaptacji filmowej książki w główne role wcielili się Ryan Gosling oraz Rachel McAdams.

W czym tkwi siła książek Sparksa?

Książki Nicolasa Sparksa to pełne wzruszeń historie, które można określić mianem prawdziwych wyciskaczy łez. Mało kto potrafi powstrzymać na wodzy emocje, śledząc losy bohaterów powieści Sparksa. Poza wspomnianym już „Pamiętnikiem”, jeszcze wiele jego książek doczekało się adaptacji filmowych. Niesłychanie dużą popularnością cieszyła się choćby filmowa wersja książki „List w butelce”. Opowiada ona historię pewnej kobiety, która po odnalezieniu tytułowego, tajemniczego listu w butelce postanawia odnaleźć jego autora. Między bohaterami rodzi się uczucie. W filmowej wersji w role główne wcielili się znakomici: Kevin Costner i Robin Wright. W filmie zagrał też między innymi Paul Newman. Pomimo upływu lat „List w butelce” uznawany jest za jeden z piękniejszych filmów o miłości w historii.

Gdzie kupimy książki Nicolasa Sparksa?

Większość książek tego poczytnego amerykańskiego autora została przetłumaczona na język polski. Możemy je kupić zarówno w księgarniach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jednym z takich miejsc jest choćby internetowa księgarnia matfel.pl, gdzie dostępne są również książki Sparksa w wersji e-booka lub audiobooka. Jeśli poszukujesz ciekawego prezentu dla miłośniczki bądź miłośnika lekkiej i przyjemnej beletrystyki – książki Nicolasa Sparksa mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz także: