Kremy nawilżające jako podstawa pielęgnacji skóry

W artykule przeczytasz

Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk, służący do pielęgnacji cery dla wielu kobiet. Zanim jednak sięgniemy po konkretny produkt, warto ustalić typ i potrzeby swojej skóry. Usprawni to działanie kosmetyku, a także sprawi, że kompleksowo działa na całą twarz. Jak dobrać odpowiedni produkt? Podpowiadamy.

Kremy nawilżające – jak dobrać do swojego typu skóry?

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej rodzajów produktów, które mogą znacząco wpływać na kondycję naszej cery. Skóra sucha bardzo często przesusza się, a po umyciu pozostaje uczucie ściągnięcia. Jest zdecydowanie najbardziej wrażliwa, odwodniona, a także bywa szorstka i nierówna. Pory są bardzo małe lub niewidoczne. Taki typ cery jest najbardziej skłonny do przedwczesnych zmarszczek. W takim przypadku krem powinien wzmacniać barierę hydrolipidową naskórka, co zapobiegnie ucieczce wilgoci z głębszych warstw tkanek. Powinny zawierać ceramidy, lipidy czy oleje roślinne, które dogłębnie odżywiają naszą cerę.

Kremy do skóry tłustej i mieszanej sprawdzają się w przypadku przesuszeniu skóry na policzkach, a jednocześnie przetłuszczonej strefy T, czyli czoła oraz nosa. Widoczne są również powiększone pory. Produkcja łoju oraz potu może je zablokować, w wyniku czego powstają liczne niedoskonałości. Celem działania kosmetyków do takiej typu skóry jest ograniczenie wydzielania sebum. Istotnym elementem może być retinol, ponieważ wspomaga odżywcze działanie produktu, a także pozwala na zmatowienie cery.

Skóra normalna jest najmniej problematyczna. Na twarzy nie pojawiają się zaskórniki, cera nie przetłuszcza się ani nie jest skłonna do przesuszania. Aby utrzymać taki stan jak najdłużej, warto jest stosować kremy nawilżające. Ochronią one nawet głębokie warstwy skóry i spowolnią procesy starzeniowe.

Retinol jako ważny składnik kremów do twarzy

Szczególnie w przypadku cery dojrzałej, retinol może sprawdzić się z kilku powodów. W kosmetykach jego wartość waha się od 0,1% do 1%. Wyższe stężenia występują tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Na początku przygody z tym składnikiem warto zacząć od najniższych stężeń i sprawdzać, czy nasza skóra nie jest skłonna do zaczerwienień czy podrażnień.

Zanim cera przyzwyczai się do tego produktu, warto stosować go dwa lub trzy razy w tygodniu. Co bardzo istotne, dobrze jest również stosować dodatkowo krem do twarzy. Bardzo często posiadają one już sam retinol w składzie, co może tylko ułatwić pielęgnację. Jego regularne stosowanie może poprawić jędrność, a także elastyczność naskórka. Bezpośrednio przekłada się to na bardziej młodzieńczy i świeży wygląd.

Zobacz także: