Kot nie pyta, o której godzinie jego pani wróci do domu. Nie narzeka również na jej gorszy nastrój i kolejny zbędny wydatek. Właśnie dlatego coraz częściej przyjacielem singielek jest — kot. Wystarczy mu jedynie karma dla kota, czułe głaskanie za uchem i uśmiech właścicielki.
Kot lepszy od mężczyzny?
Kobiety, które decydują się na samodzielne życie, podkreślają, że będąc w związku z mężczyzną czuły pewnego rodzaju zniewolenie, brak decyzyjności i zależność od drugiej osoby. Poczucie wykorzystania i służenia w podstawowych czynnościach nie należy do przyjemności kobiet niezależnych. Z tej przyczyny decydują się one na wystawienie za próg walizki partnera i wprowadzenie w swoją przestrzeń kociego towarzysza. Koniec z marudzeniem, że zupa była za słona lub pranie nie zostało zrobione na czas. Dość porozrzucanych skarpetek po całym mieszkaniu i przeciągniętych wypadów do pubu na piwo z kolegami! Kot wprowadza nową, bezstresową i bezwarunkową atmosferę w domu. Wystarczy mu odpowiednio dobrana do jego potrzeb karma dla kota, ciepły kąt i niewymuszone towarzystwo swojej pani. Niewątpliwie kot ma przysposobienie dużo bardziej higieniczne od mężczyzn i nie robi wyrzutów, gdy właścicielkę wieczorem boli głowa. Zamiast tego przymila się i swoim ciepłym futrem koi ból fizyczny i trudy całego dnia.
Co jeszcze może dać Ci kot?
Powrót z pracy do pustego mieszkania nie zawsze jest przyjemnością. Gdy jednak od progu wita Cię mruczący i przymilny kot, endorfiny momentalnie wędrują w górę. Nic dziwnego! Nie ma to, jak powitanie bez pretensji i roszczeń. Jeżeli tylko swojemu futrzanemu przyjacielowi zostawiłaś z samego rana pełną miskę karmy dla kota, czystą wodę i odpowiednie zabawki, okaże Ci on nieograniczoną wdzięczność. Nie będzie jednak natrętny i władczy. Koty lubią swoją przestrzeń, własne ścieżki i potrafią uszanować te same potrzeby u swojej pani. Nie musisz również wstawać skoro świt, wyprowadzać kota na poranną toaletę, ani też czyścić go z błota po powrocie ze spaceru. Nie ma potrzeby przebiegać z nim codziennie kilku kilometrów ani sprzątać jego nieczystości. Kotu wystarczy kuweta wypełniona żwirkiem i uwierz, że nie będzie pozostawiać po sobie nieprzyjemnych niespodzianek po kątach. Czy wiesz jednak w jaki sposób dobrać składniki do żywienia kota? Karmę dla kota wybierz mądrze, a na pewno zaprocentuje to w przyszłości.
Zadbaj o kocią dietę, by Twój przyjaciel cieszył się zdrowiem przez długie lata
To, w jaki sposób należy ułożyć jadłospis dla kociego towarzysza, zależy przede wszystkim od jego wieku, wagi i zapotrzebowania. Karma dla kota powinna być zatem skomponowana tak, by dostarczać witamin, minerałów i odpowiedniej ilości tłuszczu. Jest to ważne zwłaszcza dla kotów mających tendencję do tycia lub dla kocich niejadków. Dobór odpowiedniej karmy wspiera także regularność i prawidłowość wypróżnień. Nie staraj się zatem samodzielnie pichcić swojemu przyjacielowi, ale zdecyduj się na sprawdzone źródła pożywienia. W sposób szczególny dotyczy to kotów rasowych, ale nie należy zapomnieć o niezwykle oddanych dachowcach, które równie chętnie ofiarują swoje serce singielce, pragnącej poznać kociego towarzysza.
Odpowiedz