Jaka dieta jest odpowiednia przy wypadaniu włosów?

uzywki

W artykule przeczytasz

Wypadanie włosów to dość powszechny problem. Za wypadanie często odpowiadają zmiany hormonalne, choroby, nieodpowiednia pielęgnacja i dieta. Artykuł ten pokrótce przedstawi najważniejsze informacje dotyczące diety zapobiegającej wypadaniu włosów.

Woda – niezbędny element zdrowej diety

Nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne, nie tylko w kontekście zdrowia włosów i skóry głowy. Woda usprawnia wchłanianie dobroczynnych składników mineralnych oraz usuwa toksyny. Warto pić wodę mineralną – zawiera ona wiele wartościowych mikroelementów. Picie ziołowych herbatek – takich jak skrzyp czy pokrzywa dostarczy krzemionki oraz innych składników zapobiegających wypadaniu włosów i przyspieszających ich porost. Najnowsze badania dowiodły, że kofeina dostarczana od wewnątrz również może pomóc na porost włosów. Zmagając się z problemem nadmiernego wypadania włosów, warto odstawić używki – papierosy i alkohol. Wpłynie to pozytywnie na cały organizm.

Wypadanie włosów – odpowiednia dieta jest niezbędna

Jak poskromić wypadanie włosów dieta to istotny czynnik. Poza piciem wody niezwykle ważne jest odpowiednie odżywianie organizmu. Jedząc zdrowo, dostarcza się zarówno witamin, minerałów, tłuszczy, jak i aminokwasów – niezbędnego budulca dla włosów i całego organizmu.

Białko

Codzienne spożywanie nabiału, mięsa czy ryb dostarcza do organizmu nie tylko budulca, ale też witamin, między innymi A, D, E, K, które rozpuszczają się w tłuszczach. Mięso to także dobre źródło żelaza oraz cynku, pozytywnie wpływającego na kondycję cery i paznokci.

Zdrowe tłuszcze

Tłuszcz w diecie pomaga wchłaniać witaminy i dostarczyć niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych działających przeciwzapalnie i wzmacniająco na mieszki włosowe. Spożywanie zdrowych olei czy orzechów dostarczy także biotynę – składnik niezbędny do wzrostu nowych włosów.

Minerały i witaminy

Zboża, owoce, warzywa – powinny stanowić podstawę każdej diety. Zawarte w nich witaminy i składniki mineralne, takie jak na przykład żelazo, miedź, witamina C, Witamina D czy krzem wpływają pozytywnie na skórę głowy, wzmacniając mieszki, co sprawi, że włosy nie będą nadmiernie wypadać.

Wypadające włosy mogą pokazać, że stosowana dieta jest nieodpowiednia i należy o nią zadbać. Niedobory mikro i makroelementów wpływają negatywnie na cały organizm. Jedząc produkty o wysokiej gęstości odżywczej, można zapobiec nie tylko wypadaniu włosów, ale również poprawić kondycję i oraz wzmocnić odporność. Jedząc dobrej jakości białko, warzywa, owoce, tłuszcze i produkty zbożowe poprawi się kondycja całego organizmu.

Zobacz także:

Jak wybrać idealne pędzle do brwi?

Pędzle do brwi to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoje brwi. Dzięki odpowiednim pędzlom można precyzyjnie kształtować,