Pielęgnacja twarzy krok po kroku rano i wieczorem. Poradnik

wieczorne dbanie od skore

W artykule przeczytasz

Poranna i wieczorna pielęgnacja to ważne składniki rytuałów piękna, które pozwalają na zachowanie pięknej i zdrowej cery. Należy pamiętać, że kosmetyki używane rano i wieczorem mają inne zadania. Rano kosmetyki przygotowują skórę na działanie zewnętrznych czynników, wieczorem koją i regenerują. Poranna i wieczorna pielęgnacja różni się nie tylko kosmetykami, ale i poświęconym czasem.

Poranna pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja skóry powinna być dostosowana do potrzeb i jej wymagań. Kosmetyki powinny dostarczać skórze to, czego jej brakuje. W przypadku cery suchej pielęgnacja musi skupić się na zadbaniu o jej odpowiednie nawilżenie, a cera tłusta wymaga redukcji nadmiaru sebum. 

Poranna pielęgnacja twarzy krok po kroku ma za zadanie chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Na początku należy oczyścić twarz z zanieczyszczeń, które powstały w nocy, a także z resztek kosmetyków użytych wieczorem. Najlepiej dokonać tego pianką czy żelem do mycia twarzy. Zmywają one nocny brud i pot. Drugim krokiem jest użycie toniku, którego zadaniem jest odżywienie i nawilżenie skóry i usunięcie martwego naskórka. Na lekko zwilżoną tonikiem twarz, warto wklepać odżywcze serum. Jest to kosmetyk o wysokim stężenie składników aktywnych. Przygotuje on skórę na działanie środków z kremu nawilżającego. Pozwoli głębiej wniknąć składnikom aktywnym. Użycie krem to ostatni etap pielęgnacji porannej. Warto zadbać o to, by krem miał ochronę przeciwsłoneczną. Dobrze dobrany  zapewnia skórze wielogodzinną ochronę i zapobiega utracie wody. Na tak przygotowaną skórę można nałożyć makijaż, który będzie utrzymywał się na niej cały dzień.

Wieczorna pielęgnacja

Istotnym elementem wieczornej pielęgnacji jest demakijaż. Oprócz makijażu na naszej skórze gromadzi się kurz, pot, pył i inne zanieczyszczenia. Demakijaż pozwala nie tylko usunąć resztki całodziennego makijażu, ale także usunąć niedoskonałości. Na rynku jest wiele produktów do demakijażu. Następnie ważne jest oczyszczenie skóry twarzy, czyli umycie specjalnie do tego przeznaczonym żelem. Warto wybierać produkty na bazie naturalnych ziołowych składników niepodrażniających wrażliwej skóry. 

Precyzyjne oczyszczenie to wstęp do skutecznej wieczornej pielęgnacji. Następny krok to użycie toniku, który zwężą pory i redukuje wydzielanie sebum. Raz w tygodniu warto zastosować peeling do twarzy, który odżywi cerę i usunie martwy naskórek. Kolejnym krokiem jest dogłębne odżywienie skóry, poprzez zastosowanie serum. Dobrym rozwiązaniem jest użycie serum z witaminą C. Pozwoli to zadbać o odpowiedni koloryt i głębokie nawilżenie. Następnie należy użyć kremu pod oczy. Pielęgnacja wrażliwej okolicy jest ważna, gdy chcemy uniknąć worków pod oczami. Potem punktowo można nanieść produkt, który pomaga w zwalczaniu wyprysków. Na koniec nie można zapomnieć o nawilżeniu cery. To ważny punkt codziennej pielęgnacji. Nawet tłusta cera potrzebuje odpowiedniego nawilżenia.

Jak widać poranna i wieczorna pielęgnacja różnią się od siebie. Choć niektóre etapy są podobne, używa się w nich innych kosmetyków. Odpowiednia pielęgnacja to inwestowanie w zdrowy wygląd skóry.

Świat nieruchomości na wysokich obcasach: Jubileuszowe Forum Inwestorek 2024

Zobacz także: