Jak wybrać dobry mikrofon do śpiewania?

mikrofon do spiewania

W artykule przeczytasz

Każdemu wokaliście przyda się mikrofon. Może z niego skorzystać nie tylko podczas występów, ale również w domowym zaciszu. Chcąc kupić sobie pierwszy mikrofon, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. O których nie można zapomnieć? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści niniejszego wpisu.

Mikrofon do śpiewu – najważniejsze parametry

Na początku warto zaznaczyć, że nie istnieje jeden konkretny mikrofon, który sprawdzi się tak samo u każdego wokalisty. Wszystko zależy od tego, jaki głos ma użytkownik. Nie bez znaczenia pozostaje też cena konkretnego produktu, która powinna być dopasowana do aktualnych możliwości finansowych.

Najważniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem jest mobilność konkretnego modelu. Należy zadać sobie pytanie, gdzie będzie wykorzystywany mikrofon. Jeśli wyłącznie w domu, można zdecydować się na zakup cięższego modelu dynamicznego. Jeśli na scenie – lepiej sięgnąć po lekkie urządzenie.

Najlepszym wyborem w przypadku wokalisty będą mikrofony dynamiczne. To modele, które przekazują dźwięk, gdy śpiewa się do nich bezpośrednio. Mikrofony dynamiczne stosuje się przede wszystkim podczas występów na żywo. Z kolei do nagrywania wokalu dobrym rozwiązaniem będzie mikrofon pojemnościowy. Za jego pomocą można zarejestrować znacznie więcej niuansów.

Jaki mikrofon dynamiczny do wokalu wybrać?

Poszukując odpowiedniego mikrofonu do śpiewania, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest charakterystyka częstotliwościowa, która określa zależność jego czułości od częstotliwości fali dźwiękowej wyrażonej w Hz. Zazwyczaj jest to pasmo od 20 do 20 000 Hz. To właśnie ten parametr informuje o tym, jak dany mikrofon odbiera niskie i wysokie tony.

Ważną cechą mikrofonu wokalowego jest też kierunek, w jakim zbiera dźwięk. Najczęściej spotykane urządzenia to te jednokierunkowe. Tego typu model sprawdzi się w głośnym otoczeniu, idealnie zbierając śpiew. Przykłady takich mikrofonów można znaleźć w sklepie: mikforony https://riff.net.pl/1936-mikrofony.

Gdzie kupić dobry mikrofon dynamiczny?

Dobry jakościowo mikrofon wokalowy gwarantuje komfort śpiewania, zarówno w domu, jak i na scenie. Właśnie z tego powodu  warto zdecydować się na zakup produktu z wyższej półki. W ostatecznym wyborze z przyjemnością pomogą doświadczeni pracownicy ze sklepu muzycznego. Doradca chętnie pomoże dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb konkretnej osoby, zarówno w punkcie stacjonarnym, jak i online.

Zobacz także:

Jak wybrać idealne pędzle do brwi?

Pędzle do brwi to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoje brwi. Dzięki odpowiednim pędzlom można precyzyjnie kształtować,