Modne trendy ślubne – czego nie może zabraknąć w roku 2023?

slubne trendy

W artykule przeczytasz

W tematyce ślubnej nadal pozostają modne uroczystości rustykalne i boho, chociaż coraz częściej pary młode decydują się na minimalistyczne wesela. Coraz bardziej w oprawie takiej imprezy liczą się nie utarte scenariusze, ale upodobania nowożeńców i oryginalne pomysły. Co wziąć pod uwagę w organizując wesele w roku 2023?

W ducha ślubnej imprezy warto tchnąć ducha sielskości i przełamać obowiązujące schematy. Młodzi chcą, by goście dobrze się bawili, a wesele było niezapomnianym przeżyciem, dlatego na lokalizację swoich zaślubin, wybierają stare stodoły, a zamiast alkoholi z wysokiej półki decydują się na kraftowe trunki. Można na przykład zamówić rzemieślnicze piwo online, a zamiast wyrafinowanych bukietów zdecydować się na polne kwiaty. Na co jeszcze postawić, jeśli panujesz w obecnym roku własny ślub?

Stonowane kolory nadal w modzie

Dekoracje wesele opierają się na konkretnych paletach kolorów. Dobrze jest wybrać główną bazę, jak biel czy krem i przełamać ja wyrazistym dodatkiem złota, brązu czy też zieleni. W trendach ślubnych dominują konkretne barwy lub zestawy kolorystyczne, które sprawiają, że stoły, kwiaty i dekoracje sali tworzą harmonijną kompozycję. W 2023 roku nadal modne będzie łączenie pasteli z bielą – błękitu, pudrowego różu i seledynu, choć rekordy popularności bije w tej chwili beż. W trendach są ciepłe odcienie toffi, bursztynowego karmelu i terracoty – obowiązkowo w chłodnej odmianie z delikatną szarością. Każdy z modnych kolorów doskonale prezentuje się w towarzystwie bieli i z metalicznym dodatkiem żółtego złota lub srebra. Popularne jest wykorzystanie brązu we wszelkich jego odmianach, stosując np. jako główny motyw przewodni kawę – ślub w stylu „Pożegnania z Afryką” to hit dekoracyjny 2023 roku!

Uroczystość według własnych pomysłów

To impreza pary młodej, dlatego wesela coraz bardziej wyróżniają się oryginalnym scenariuszem, w którego tworzenie mocno angażują się nowożeńcy. Coraz liczniejsze grono zwolenników mają śluby tematyczne, np. w stylu egzotycznym czy też leśnym. Chociaż klasyka nadal jest trendy, typowe, staropolskie uroczystości ustępują miejsca nowym, oryginalnym oprawom. Ozdoby powinny nawiązywać do zainteresowań pary młodej i mogą to być akcesoria podróżnicze, sportowe czy też wesele wzorowane atmosferą starej biblioteki, jeśli nowożeńcy uwielbiają czytać. Nadal w modzie są wystawne przyjęcia glamour czy art–deco, ale coraz częściej wprowadza się do uroczystości ślubnej nonszalancki luz w postaci klubowej muzyki, nieformalnych strojów czy też ulubionego jedzenia i trunków.

Wesela w plenerze

Miejsce ma być inspiracją do odpoczynku i relaksu. Serca młodej pary podbijają stare stodoły i wesela otwarte, w tematyce kolorowych jarmarków. Na lokalizację swojego wesela nowożeńcy wybierają stare szklarnie, ogrody, a nawet zagajniki. Liczą się malownicze plenery, które na długo pozostają w pamięci, no. wiekowe i przystrojone sercami drzewo, pod którym małżonkowie wymieniają obrączki i składają swoje własne przysięgi. Zamiast tradycyjnej zastawy można użyć transparentnej i pod każdym talerzem umieścić żywy liść paproci. Warto wprowadzić dodatkowo koktajle z kwiatami lub ciekawe aperitify przed samą ceremonią, by nieco złagodzić stres, zminimalizować dystans i zachęcić do wspólnej zabawy. Wesela zaczynają się też „kurczyć”, ponieważ pary młode mocno limitują liczbę gości – nie tylko ze względu na budżet, ale przede wszystkim chęć zorganizowania kameralnego przyjęcia, wyłącznie w gronie najbliższych osób.

Zobacz także: