Farba do włosów brąz — jak dobrać idealny odcień?

wlosy brazowe farba

W artykule przeczytasz

Odcieni brązu z pewnością można naliczyć nawet kilkanaście różnych rodzajów. Właśnie dlatego z jednej strony jest to najpopularniejszy, ale z drugiej najbardziej problematyczny kolor, na który możemy się zdecydować. W jaki sposób powinniśmy to zrobić? Odpowiadamy.

Farba do włosów brąz — odcień a typ urody

Farby do włosów bez amoniaku, które posiadają brązowy odcień to, jak już zostało wspomniane, najpopularniejszy kolor, na który decydują się Polki. Niestety mnogość wariantów niekiedy powoduje prawdziwy ból głowy. Wtedy należy wziąć głęboki wdech oraz zacząć od określenia typu urody.

Jakie typy mamy? Otóż będzie to wiosna, lato, jesień i zima, czyli cztery pory roku. W zależności od nich należy wziąć pod uwagę inny wariant.

Kolory takie jak ciepły czekoladowy oraz kasztanowy to doskonałe sposoby na to, aby podkreślić typ urody wiosna. Osoby, które go posiadają, wyróżniają się karnacją, która wpada w brzoskwiniowy oraz złoty. Cechą charakterystyczną jest zawartość melaniny w skórze, która zmienia się na skutek działania słońca. Opalając się, ten typ urody łatwo zmienia się z jasnego na ciemny.

Karmelowy oraz ciemny brąz to odcienie, które królują w przypadku urody jesiennej. Ten typ wyróżnia się ciepłymi kolorami, które mogą być również neutralne. Trudno jest tak naprawdę określić jeden konkretny wariant kolorystyczny skóry, ponieważ może być on zarówno jasny, jak i ciemny. Cechą szczególną jest jednak obecność piegów, które zwiększają swoją intensywność pod wpływem słońca.

Miodowy brąz to kolejny odcień brązu, który jednak sprawdzi się w przypadku zimy. Tutaj jednak musimy uważać, ponieważ czasami może on wpadać w rudy, który jest już odrębnym kolorem farby. Typ urody zimowy wyróżnia się bardzo jasnym rodzajem cery takim jak oliwkowy oraz śniady.

W przypadku typu urody lata brąz raczej nie jest dobrym pomysłem.

Farba do włosów brąz — odcień oczu

Farba do włosów brąz może zostać dobrana również na podstawie koloru oczu. Najlepiej sprawdzają się jednakowo brązowe, piwne, niebieskie, zielone oraz szare tęczówki. Osoby, które je posiadają, skutecznie mogą zyskać na wyrazistości twarzy, co jest ważne szczególnie dla osób, które cenią sobie pewność siebie każdego dnia.

Farba brązowa jest stosunkowo uniwersalna, więc można śmiało z nią eksperymentować bazując na opinii fryzjera.

Idealny odcień brązu można dobrać za pomocą typu urody oraz odcienia oczu. W ten sposób zyskuje się najlepsze połączenie.

Świat nieruchomości na wysokich obcasach: Jubileuszowe Forum Inwestorek 2024

Zobacz także: