Jak wrócić do formy po zimie? 3 sprawdzone sposoby

aktywnosc fizyczna

W artykule przeczytasz

W okresie jesienno-zimowym często towarzyszy nam spadek formy, który jest podyktowany kapryśną aurą oraz krótkimi dniami. W tym czasie trudno nam zmotywować się do treningu, a długie wieczory sprzyjają podjadaniu. Nie dziwi więc fakt, że wiele z nas wiosną boryka się z nadprogramowymi kilogramami, z którymi można się skutecznie rozprawić. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Powrót do formy po zimie – zbilansowana i lekkostrawna dieta

W zimie bardzo często na naszych stołach goszczą gorące, pożywne dania, które pomagają nam się rozgrzać po powrocie do domu, jednak nie sprzyjają one utrzymywaniu odpowiedniego bilansu kalorycznego. Wiosną i latem znacznie łatwiej trzymać się podstawowych zasad zdrowego żywienia z uwagi na dostępność świeżych warzyw i owoców. Warto włączyć je do swojego dziennego jadłospisu, dzięki czemu posiłki nie tylko nabiorą nowego wymiaru smaku, ale również bardziej lekkostrawnego charakteru. Nie jest również tajemnicą, że wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni mamy zdecydowanie więcej energii, którą można przekuć w rozmaite przepisy kulinarne.

Powrót do formy po zimie – aktywność fizyczna

Uprawianie sportu to jeden z fundamentów zdrowego stylu życia, jednak zimą towarzyszy nam spadek energii. To sprawia, że trudno nam znaleźć motywację do ruszenia się sprzed telewizora i wyjścia na siłownię czy rozłożenia sprzętu do domowych ćwiczeń. Wiosna to idealny czas na powrót do dobrych nawyków, które pozwolą nam nie tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale również poprawić samopoczucie, o czym przypominają przedstawiciele świata sportu, w tym m.in. legalne zakłady bukmacherskie. Warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam słoneczna pogoda – wystarczy założyć wygodne buty do biegania lub przygotować rower, aby w pięknych okolicznościach przyrody popracować nad swoją kondycją i wytrzymałością mięśniową.

Powrót do dobrej formy po zimie – pozytywne nastawienie

Zima często nas nie rozpieszcza. Brakuje nam ciepłych promieni słońca, a niskie temperatury zachęcają do spędzania długich godzin pod kocem w towarzystwie gorących napojów. Wiosną to się zmienia – często odkrywamy w sobie niesamowite pokłady energii do działania, które warto przekuć w dobrą kondycję fizyczną. Pamiętajmy o tym, że regularne ćwiczenia to niezawodny sposób na lepsze samopoczucie – w naszych żyłach buzuje adrenalina w duecie z endorfinami, które pozytywnie nastrajają i pozwalają czerpać więcej radości z życia. Ważne jest jednak to, aby wytrwać w swoich postanowieniach i nie dopuścić do tego, aby słomiany zapał przeszkodził nam w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Świat nieruchomości na wysokich obcasach: Jubileuszowe Forum Inwestorek 2024

Zobacz także: