Zabiegi laserowe na twarz – z jakimi zabiegami je łączyć, żeby przyniosły najlepsze efekty?

wykorzystanie laseru

W artykule przeczytasz

Laseroterapia daje szansę na poprawę tego, co jeszcze jakiś czas temu było nieodwracalne lub wymagało interwencji chirurgicznej. Zabiegi laserowe na twarz stymulują uszkodzoną skórę do odnowy: redukują zmarszczki, liftingują, likwidują przebarwienia i blizny potrądzikowe. Czy wiesz, że działają jeszcze lepiej, kiedy połączy się je z innymi zabiegami medycyny estetycznej? Poznaj zalety terapii łączonych z zabiegami laserowymi.

Oczyszczanie twarzy – wstęp do zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe na twarz to procedury stosunkowo mało inwazyjne, bezpieczne i wyjątkowo skuteczne. Wymagają jednak odpowiedniego przygotowania skóry. Dokładne oczyszczenie i odświeżenie twarzy przed zabiegiem pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów podczas laserowego zabiegu odmładzającego. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki poprzedzają laseroterapię takimi zabiegami, jak:

  • Hydrafacial – mikrodermabrazja wodna, która polega na delikatnym złuszczeniu martwego naskórka i wtłoczeniu wybranych substancji aktywnych, zawierających np. antyoksydanty, kwas hialuronowy, kwas glikolowy lub kwas salicylowy.
  • DermaClear – inny rodzaj hydrodermabrazji, którego celem jest dogłębne oczyszczenie skóry, rozjaśnienie, odżywienie oraz nawilżenie poprzez zastosowanie innowacyjnego urządzenia, a także specjalistycznych preparatów.
  • Peeling kwasami PRX-T33 – kompleksowa biorewitalizacja skóry twarzy bez uszkadzania naskórka, dzięki zastosowaniu unikalnego połączenia: kwasu trójchlorooctowego (TCA) w stężeniu 33%, nadtlenku wodoru (wody utlenionej) oraz kwasu kojowego w stężeniu 5%.

Mezoterapia igłowa – uzupełnienie efektu laseroterapii

Głównym celem zabiegów laserowych na twarz jest stymulacja fibroblastów skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Prowadzi to do wygładzenia zmarszczek, poprawy napięcia skóry i jej ujędrnienia. Niestety sama laseroterapia często nie wystarcza, żeby cera prezentowała się idealnie. Doskonałym uzupełnieniem zabiegów laserowych na twarz są więc terapie o działaniu intensywnie nawilżającym, regenerującym bądź wypełniającym, np.:

  • Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym – polega na gęstym nakłuwaniu skóry i aplikowaniu preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Działa przede wszystkim nawilżająco, ponieważ hialuronian sodu doskonale wiąże wodę w tkance.
  • Stymulatory tkankowe – innowacyjne preparat, których zastosowanie prowadzi do silnej odnowy i biorestrukturyzacji skóry. Mają działanie nawilżające, antyoksydacyjne, liftingujące, dzięki czemu doskonale wzmacniają efekty laserowego odmładzania.
  • Ostrzykiwanie wypełniaczem, czyli kwasem hialuronowym, który pozwala na ostateczne wymodelowanie twarz, np. poprzez wypełnienie głębokich zmarszczek, podniesienie policzków, poprawienie kształtu ust.

Jak przyspieszyć gojenie po zastosowaniu lasera na twarz?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów wspomagających zabiegi medycyny estetycznej jest terapia światłem LED. Jest efektywna i bezpieczna nawet tam, gdzie doszło do wcześniejszego przerwania ciągłości naskórka, np. po zastosowaniu lasera frakcyjnego o działaniu ablacyjnym. Zastosowanie fototerapii po zabiegach laserowych na twarz pozwala na przyspieszenie procesu gojenia się skóry i skrócenie czasu rekonwalescencji. Zabieg ten skutecznie wspiera proces regeneracji skóry i tworzenia nowego kolagenu. Zastosowanie odpowiedniej barwy światła LED (czerwone, pomarańczowe i zielone) działa ujędrniająco i przeciwstarzeniowo, a więc potęguje właściwości odmładzające zabiegów laserowych na twarz.

W razie innych pytań dotyczących laseroterapii zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zobacz także:

Jak wybrać idealne pędzle do brwi?

Pędzle do brwi to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoje brwi. Dzięki odpowiednim pędzlom można precyzyjnie kształtować,