Dobry krem przeciwzmarszczkowy – czyli jaki?

W artykule przeczytasz

Dobry krem przeciwzmarszczkowy to produkt, który nie tylko niweluje zmarszczki, ale również odżywia, regeneruje i nawilża skórę. Kiedy nasz naskórek traci elastyczność i jędrność, zwykłe kosmetyki nawilżające nie są już niewystarczające. W jakim wieku warto zacząć stosować takie preparaty i jakie składniki powinny zawierać, aby wykazywały jak najlepsze działanie? Podpowiadamy.

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Na rynku znajdziemy preparaty przeciwzmarszczkowe, które dedykowane są potrzebom skóry w różnym wieku. Zaczyna się ona starzeć mniej więcej od około 25 roku życia. Wówczas zaczyna ubywać jej głównego składnika budulcowego, czyli kolagenu, który odpowiada za sprężystość i jędrność.

Z tego powodu już przed 30 rokiem życia możemy obserwować niewielkie zmarszczki mimiczne, zwłaszcza te wokół oczu i ust, gdzie skóra jest szczególnie cienka. W przypadku młodych osób krem przeciwzmarszczkowy ma działanie raczej zapobiegawcze niż naprawcze, jednak warto już w tym okresie po niego sięgnąć.

Krem przeciwzmarszczkowy do twarzy — jaki wybrać?

Krem przeciwzmarszczkowy do twarzy warto dostosować do swojego wieku. W przypadku pierwszych zmarszczek, około 30 roku życia, świetnie sprawdzą się kosmetyki, które posiadają w swoim składzie kwas hialuronowy, który spłyca niewielkie bruzdy i stymuluje wzrost kolagenu i elastyny.

Z kolei w przypadku starszych osób w wieku 60+ i 70+ warto postawić na bogatą formułę, pełną składników odżywczych. Takie kremy muszą zawierać w sobie cały zestaw cennych substancji, podczas gdy młodszym osobom wystarczy kosmetyk z jednym lub dwoma aktywnymi składnikami.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy — jaki wybrać?

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż w innych partiach twarzy. Ilość gruczołów potowych i łojowych jest tam niewielka, co sprawia, że jest najbardziej podatna na działanie szkodliwych czynników i zanieczyszczeń. Szybciej ulega też przesuszeniu, co powoduje powstawanie zmarszczek.

Z tego powodu krem pod oczy powinien zredukować widoczne zmarszczki i odbudować ubytki tkankowe, które wraz z wiekiem postępują. Osoby po 30 roku życia powinny postawić na formułę, która redukuje pierwsze zmarszczki. Z kolei starsze osoby potrzebują bardziej intensywnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej o formule bogatej w składniki odżywcze.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać substancje takie jak: witamina C, która ujędrnia skórę i prowadzi do jej zagęszczenia, a dodatkowo zmniejsza przebarwienia. Kwas hialuronowy z kolei to naturalny składnik naszej skóry. Jest to niezwykle higroskopijna substancja. Przywraca odpowiednie nawodnienie skórze.

Peptydy z kolei są podstawowym składnikiem budulcowym skóry i uczestniczą w wielu procesach w niej zachodzących. Dlatego dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien mieć je w swoim składzie. Wśród substancji o takim działaniu wymienia się również bajkalinę oraz kwas glikolowy.

Zobacz także: