Francuskie perfumy – 3 powody dla których musisz je mieć

W artykule przeczytasz

Francuskie perfumy to sumiennie wyselekcjonowane zapachy, które tworzone są w światowej stolicy mody. To właśnie tam przemysł perfumeryjny rozpoczął swoją działalność i to stamtąd pochodzą najstarsze europejskie marki. Do dziś wyznaczają zapachowe trendy, które noszone są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Czym produkty z Francji różnią się od innych zapachów? Poznaj historię tego miejsca, a także powody, dla których musisz je mieć.

Perfumy dla kobiet i nie tylko

Perfumy francuskie są niemalże symbolem tego państwa, lecz historia przemysłu perfumiarskiego sięga już czasów starożytnych. Z kolei metodę destylacji alkoholowej, dzięki której produkuje się obecnie nowoczesne zapachy, poznano dzięki podróżnikom, którzy wracali z Półwyspu Iberyjskiego. W trakcie okresu renesansu przemysł ten rozwinął się w Grecji oraz Włoszech. Stamtąd Katarzyna Medycejska przeniosła ośrodek produkcji perfum właśnie do Francji.

Wiele naturalnych zapachów, które świetnie nadawało się do wykorzystania w procesie destylacji, znaleziono w miejscowości Grasse. Od wybrzeża Morza Śródziemnego dzieliło je niecałe 20 kilometrów. Dzięki odpowiednim warunkom na polach bardzo dobrze rozwijały się tamtejsze kwiaty róży, jaśminy czy pomarańczy. Komponowanie perfum było na początku trzymane w ścisłej tajemnicy, jednak obecnie ich produkcja jest bliżej znana przeciętnemu konsumentowi. Dzięki temu francuskie perfumy Lancome mogą istnieć w świadomości odbiorcy jako produkty tworzone w przejrzysty sposób.

Kiedy zostały stworzone pierwsze francuskie perfumy?

Pod koniec XIX wieku we Francji zaczęły powstawać profesjonalne firmy, które zajmowały się produkcją perfum. W 1882 roku firma Houbigant stworzyła Fougere Royale. Połączenie naturalnych składników roślinnych z syntetykami przez Paula Parqueta okazało się rewolucją. Pierwszy produkt, który wyszedł z jego pracownicy to klasyczna woda kolońska wzbogacona o cytrusowe akordy, lawendę oraz geranium. Dodatkowo można było tam wyczuć zapach paproci.

Rok po Parquecie swoją karierę w branży perfumeryjnej rozpoczął Aime Gurlain. Marka ta szybko podbiła serca konsumentów i działa do dziś. Niekwestionowanym hitem Gueralin jest Jicky, który powstał w 1889 roku. Charakteryzował się połączeniem kumaryny oraz wanilii, a także dodatkiem akordów orientalnych oraz słodkich nut.

Francuskie perfumy Lancome – dlaczego warto je mieć?

Obecnie perfumy dla kobiet są tak zróżnicowane, że trudno znaleźć powielające się schematy w danych produktach. Na rynku perfumiarskim istnieje wiele firm, które stale udoskonalają swoje produkty tak, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. I tym sposobem marka Lancome święci triumfy od początku założenia działalności.

W języku francuskim oznacza ona luksus. Pierwotnie marka ta zajmowała się produkcją damskich kosmetyków. Nic więc dziwnego, że panie są głównymi odbiorcami jej produktów. Tak samo jest w przypadku perfum dla kobiet La Vie Est Belle. Nuty głowy, które zawierają czarną porzeczkę oraz gruszkę mocno wybijają się poza schematy. Dzięki dodatkowi irysu oraz jaśminu tonują mocno owocowy zapach. Przyciąga także nutą wanilii oraz paczuli.

Francuskie perfumy – dopełnienie stylizacji każdej kobiety

Zarówno w czasach starożytnych, jak i obecnie perfumy traktuje się niemal jako wizytówkę. To dzięki nim możemy określić charakter i upodobania drugiej osoby. Stanowią także idealne uzupełnienie stylizacji, niezależnie od jej charakteru. Na wieczorną kolację dobrze będą pasowały nieco cięższe nuty. Na co dzień warto wybierać kwiatowe bądź orzeźwiające zapachy.

Zobacz także: