Eleganckie i delikatne paznokcie do pracy – nasze propozycje!

Eleganckie i delikatne paznokcie do pracy – nasze propozycje!

W artykule przeczytasz

Trendy w stylizacji paznokci często się zmieniają, a każda pora roku przynosi inspiracje dotyczące zarówno kolorów, jak i wzorów. Kiedy pracuje się w biurze czy banku, zwykle trzeba jednak sięgać po delikatne i eleganckie opcje. To szczególnie ważne, gdy ma się kontakt z klientami. Jaki manicure wybrać do pracy?

Delikatne paznokcie do pracy – baby boomer

Jeżeli pracujesz w biurze, wymagany jest u Ciebie dress-code, delikatne paznokcie do pracy to najlepszy wybór. Nasza propozycja to baby boomer.

Baby boomer to stylizacja składająca się z dwóch odcieni lakierów – najczęściej jasnoróżowego i białego. Paznokcie maluje się w taki sposób, że u nasady są lekko różowe, a następnie kolor płynnie przechodzi w biel, którą pomalowana jest końcówka płytki. To rozwiązanie, które sprawdza się na każdym kształcie paznokci i każdej długości.

Taka stylizacja to idealny sposób na delikatny manicure, w którym poza różem można wykorzystać także inne kolory, np. beżowy, szary czy błękitny. Przy wybieraniu takich odcieni jak błękit trzeba mieć na uwadze, by stawiać na pastelowe, a nie neonowe warianty. Stonowane lakiery znacznie lepiej sprawdzą się w biurze i nie zwracają nadmiernie uwagi innych osób.

Eleganckie paznokcie do pracy – french

A może czeka Cię rozmowa rekrutacyjna i chcesz zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie? Oczywiście, tutaj elementem decydującym są Twoje umiejętności i doświadczenie, ale umówmy się – na pierwsze wrażenie wpływa nasza aparycja. Dłonie widzi każdy, więc nie zapomnij o nie zadbać. Kolejny nasz ulubiony manicure idealnie sprawdzający się do pracy to french.

French to sposób na piękne paznokcie w subtelnym wydaniu. Klasyczna wersja tej stylizacji zakłada pokrycie całej płytki jasnoróżowym odcieniem i pomalowanie końcówki paznokcia na biało, ale bez równomiernego przejścia, które jest charakterystyczne dla baby boomera. Często zamiast różowego lakieru stosuje się naturalny, bezbarwny odcień lub delikatnie zabarwioną na beżowo bazę.

To świetna opcja na delikatne ozdobienie naturalnych paznokci, ale sprawdza się także na przedłużanych. Manicure french można wykonać również z innych kolorów, np. dwóch odcieni brązu – jasnego i nieco ciemniejszego. To bardzo eleganckie rozwiązanie, które nadaje się i do biura, i na specjalne okazje.

Manicure do pracy – jednolity kolor paznokci

Dobry sposób na subtelne paznokcie to także wykonanie stylizacji hybrydowej w jednym kolorze. Do biura najlepiej sprawdzą się odcienie nude, które pasują do wszystkich ubrań i zapewniają elegancki efekt. Poza tym można sięgnąć jeszcze po pastelowe wersje różu, szarości, a nawet fioletu, pod warunkiem że będą to delikatne warianty bez nadmiernego nasycenia.

Jakie wzory na paznokcie do pracy w biurze? Inspiracje

Miłośniczki stylowych paznokci z różnorodnymi wzorami również znajdą coś dla siebie wśród eleganckich inspiracji. Jeśli chce się urozmaicić manicure, warto wyróżnić jeden paznokieć (zwykle na palcu serdecznym) minimalistycznymi zdobieniami. Należą do nich m.in.:

  • kropki;
  • kreski;
  • gwiazdki;
  • inne wzory geometryczne.

Ważne, aby zdobienie nie rzucało się nadmiernie w oczy. Kiedy płytka paznokcia jest np. beżowa, wzorek można wykonać nieco ciemniejszym odcieniem brązu, aby lekko wyróżniał się na jednolitym tle. Warto zastanowić się także nad metalicznym wykończeniem jednego paznokcia czy subtelną dekoracją z użyciem brokatu.

Malowanie paznokci delikatnymi lakierami przyczynia się do budowania profesjonalnego wizerunku i eleganckiego wyglądu. Uniwersalne odcienie pasują do wszystkich sytuacji zawodowych, pomagają zachować schludną prezencję i są odpowiednie dla środowiska korporacyjnego.

Zobacz także: