Czy kobieta może zostać barberem?

Szkoła barberska

W artykule przeczytasz

Żyjemy w czasach gdzie dbanie o swój styl i wygląd jest bardzo istotnym elementem życia. Jednym z kluczowych elementów wyglądu są włosy. W powszechnym wyobrażeniu to głównie kobiety skupiają się na swoich włosach zmieniając często fryzury oraz swoją stylistykę. Zajmowanie się kobiecymi włosami jest uznawane za dużo trudniejsze niż fryzjerstwo męskie. Pomimo tego przekonania włosy męskie posiadają swoją własną specyfikę oraz wymagają odpowiedniego traktowania. Osoby zajmujące się fryzjerstwem męskim nazywane są barberami. Jest to zawód, który w ostatnim czasie znacząco zyskał na znaczeniu oraz staje się coraz bardziej popularny. Sprawdź, jak zostać Barberem i związać swoją pracę z fryzjerstwem męskim!

Kim jest barber?

Barber to określenie osoby zawodowo zajmującej się strzyżeniem, goleniem oraz stylizowaniem męskich włosów oraz brody. Barberzy dzięki doświadczeniu oraz nabytym umiejętnościom potrafią nie tylko odpowiednio zadbać o włosy czy brodę, ale również dopasować stylistykę do wymagań klienta oraz osiągnąć efekty, dzięki którym wychodząc spod ręki profesjonalnego barbera osoba strzyżona powinna być zawsze zadowolona.

Czego potrzebujesz, żeby zacząć?

Podstawą pracy barbera są umiejętności i doświadczenie. Żeby je zdobyć najlepiej zgłosić się do szkoły zajmującej się szkoleniem profesjonalnych męskich barberów. Żeby zdobyć umiejętności potrzebne do bycia profesjonalistą najlepiej szkolić się pod okiem osób, które zajmują się nacodzień pracą barbera i które będą potrafiły przekazać Ci swoją wiedzę w sposób przystępny i łatwy w odbiorze. Mając już wiedzę teoretyczną i doświadczenie zdobyte w trakcie kursu lub kursów wystarczy, że znajdziesz miejsce, gdzie będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności oraz zdobywać doświadczenie praktyczne. Tak naprawdę by zostać barberem wystarczą chęci oraz ciężką praca w celu zdobycia odpowiednich kwalifikacji. Zawód ten nie wymaga jakiś szczególnych kompetencji, a wiedza oraz umiejętności miękkie potrzebne w tej dziedzinie, takie jak dobra kondycja, żeby móc pracować na stojąco czy wyćwiczone palce i nadgarstki, są możliwe do zdobycia przez każdego!

Kurs na barbera? Czym się kierować przy wyborze?

Wybór odpowiedniego kursu jest ważny, ponieważ błędnie wybrany kurs może sprawić, że nabierzesz złych nawyków lub nie posiądziesz wiedzy i umiejętności potrzebnych w pracy barbera. Szukając kursu dla siebie weź pod uwagę ilość godzin praktycznych kursu oraz ilość głów, z którymi przyjdzie Ci pracować w trakcie trwania szkolenia. Dzięki różnorodności oraz zmiennym czynnikom  takim jak kształt twarzy czy głowy nauczysz się pracować z każdym rodzajem klienta oraz poradzisz sobie z każdym wyzwaniem zawodowym, które spotkasz na swojej drodze. Kolejnym ważnym czynnikiem jest treść teoretyczna, którą oferuje kurs. Czas trwania kursu jest kolejnym istotnym czynnikiem. Żeby zostać profesjonalnym barberem nie wystarczy kilkugodzinny kurs weekendowy. Doświadczenie budowane jest poprzez wiele godzin treningu, także zwróć uwagę na kursy, które zajmują przynajmniej 180h. Czas ten wydaje się wystarczający do zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych na początku drogi barbera.

Zobacz także: