6 błędów, których należy unikać kiedy włosy są jeszcze mokre

W artykule przeczytasz

Lubisz wiązać włosy pod prysznicem, aby ich nie zmoczyć? Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie. Nasze włosy są bardziej delikatne i wrażliwe kiedy są mokre. W celu uniknięcia ich potencjalnego uszkodzenia przedstawiamy 6 podstawowych błędów jakich nie należy popełniać.

1. Wycieranie włosów ręcznikiem.

Jest to najczęstszy błąd, polegający na pocieraniu ręcznikiem po włosach, aby je wysuszyć. Należy tego unikać. To agresywne suszenie łamie włókno włosa, zdejmuje łuski z włosów i dziesięciokrotnie zwiększa odstające włosy. Aby temu zaradzić, najlepiej ręcznie wykręcić włosy, a następnie lekko je wysuszyć, naciskając ręcznikiem z mikrofibry.

2. Szczotkowanie włosów na sucho.

Jest to prawie wrodzony odruch, polegający na szczotkowaniu włosów, gdy tylko wyjdziesz spod prysznica. Pomysł jest do odrzucenia, ale jeśli naprawdę chcesz być w stanie to zrobić: wybierz zamiast szczotki grzebień z szerokimi zębami. Zaczynasz rozczesywanie od końcówek włosów i tak sukcesywnie przesuwasz się do ich nasady.

3. Spanie z mokrymi włosami.

Wszyscy słyszeliśmy o szybkim prysznicu po imprezie. Jesteś wyczerpana i jedyne, o czym możesz myśleć, to iść spać. Oczywiście na suszenie włosów nie ma się wtedy ani czasu ani ochoty. Tym niemniej nie jest zalecane spanie z mokrymi włosami. Dlaczego? Podczas snu skręcamy i kręcimy się we wszystkich kierunkach i nieuchronnie dochodzi do tarcia między poduszki a włosami. Włosy łatwiej się łamią. Najlepiej poczekać do następnego dnia, przy założeniu, że będziesz w stanie wstać wcześniej, i umyj włosy na spokojnie.

4. Wiązanie włosów po umyciu szamponem.

Kolejny gest, do którego przywykliśmy: wiązanie mokrych włosów po wyjściu z prysznica. Jest to z pewnością praktyczne i czujesz, że możesz pozwolić swoim włosom wyschnąć. A jednocześnie możesz zabrać się za inne domowe czynności. Jednak wiązanie włosów w kok lub kucyka bardziej je narażasz na złamanie. Lepiej pozwól im powoli wysychać na otwartym powietrzu.

5. Nakładanie produktów do pielęgnacji włosów kiedy one są jeszcze mokre.

Maski, spraye bez spłukiwania, termoochronna kremy i tym podobne. Dobrze jest pomyśleć o dbaniu o swoje włosy, ale musisz być ostrożna, aby upewnić się, że są one jak najbardziej suche przed podaniem im produktów. Jeśli włosy są zbyt mokre, nie będą wchłaniać środków pielęgnacyjnych i będą bezużyteczne.

6. Zbyt szybkie suszenie włosów.

Kiedy się spieszysz, suszarka do włosów ratuje ci życie. Jest jednak kilka kroków, które należy wykonać podczas sztucznego suszenia, aby nie obciążać zbytnio włosów. Przede wszystkim upewnij się, że włosy są dobrze wykręcone. Po drugie, nałóż swój termoprotektor, aby uszanować włókno włosa i uniknąć jego złamania na skutek nagrzewania. Po trzecie, delikatnie susz włosy na całej powierzchni. Pod koniec suszenie „przepuść” włosy przez strumień zimnego powietrza. To bardzo korzystnie wpłynie na łuski we włóknach

Zobacz także: