Jak zadbać o dłonie w sezonie zimowym?

zimowy krem do rąk

W artykule przeczytasz

Pielęgnacja dłoni w okresie zimowym to wyjątkowo ważna kwestia. Pękająca, źle nawilżona i podrażniona zmianami temperatur skóra może skutecznie uprzykrzyć życie, dlatego warto skupić się na działaniu i zapobieganiu nieprzyjemnym skutkom.

Od dawien dawna wiadomo, że właśnie zimą naszym dłoniom należy się dodatkowa ochrona, którą najlepiej zapewnić sobie, stosując regularnie odpowiednie kremy. Sporym uznaniem cieszy się Neutrogena Formuła Norweska, której skład pozwala na dogłębne nawilżenie skóry dłoni. Krem zawiera solidną dawkę gliceryny, która przynosi właściwie natychmiastową ulgę dla obolałych i przesuszonych rąk. Ponadto, regeneruje i działa wygładzająco.

Regularne stosowanie Neutrogeny to gwarancja na zdrowe, gładkie i przede wszystkim porządnie nawilżone dłonie, co w efekcie stanowi idealną formą ochrony na cały sezon zimowy. Ważnym jest, aby stosowanie kremu nigdy nie szło w parze z myciem dłoni, a następnie narażaniem ich na przebywanie w niskich temperaturach. Takie zabiegi doprowadzą nasze dłonie do ruiny.

Neutoregena jest bardzo tłusta, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie bawełnianych rękawiczek, które nałożymy na posmarowane dłonie tuż przed zaśnięciem. Taka nocna kuracja wspiera skuteczne wchłanianie, a co za tym idzie – znacząco poprawia kondycję skóry na dłoniach, która jest najbardziej narażona w okresie zimowym.

Zobacz także: