3 edycja kampanii społecznej “TAK! Jestem SuperWOMAN” / II Forum Prawo Kobiet

3 edycja kampanii społecznej “TAK! Jestem SuperWOMAN” / II Forum Prawo Kobiet

W artykule przeczytasz

Data: 1 grudnia 2023 – 13 kwietnia 2024
Finał: 13 kwietnia 2024
Miejsce: Wrocław
Organizator: Fundacja Prawo Kobiet

O wydarzeniu:
Wydarzenie składa się z dwóch części

Część 1. Kampania społeczna “TAK! Jestem SuperWOMAN”

Kampania społeczna skierowana do kobiet, które chcą inspirować i podnosić na duchu inne kobiety, dając im wiarę i nadzieję na lepsze jutro. Historie kobiet pokazują innym kobietom że drzemie w nich wewnętrzna siła, która może uwolnić by realizować swoją pasję i cele. Akcja ma na celu budowanie świadomości kobiet otwieranie przed nimi drzwi, które do tej pory wydawały się zamknięte. W kampanii Tak! Jestem SuperWOMAN biorą udział kobiety-siłaczki, które chcą podzielić się swoją historią, dodać otuchy i motywacji innym kobietom, które znajdują się na życiowym i prawnym rozdrożu. Akcja ma charakter internetowego plebiscytu.

I etap – zbieranie historii
II etap – wyłonienie najciekawszych historii przez kapitułę programu
III etap – głosowanie internautów

Kampanię kończy Gala – 13 kwietnia 2023 r – podczas której nagrodzimy 3 najbardziej inspirujące historie i wyróżnimy 10 innych. Kampania posiadać też będzie swoje ambasadorki – znane w swoich branżach a nawet medialne osoby, zachęcające kobiety do udziału w akcji

Część 2. II Forum Prawo Kobiet

Coroczne spotkanie – konferencja dotycząca kobiet i ich życia i praw i możliwości w szerokim aspekcie. Tematyka wystąpień i wykładów dotyczyć będzie m.in. kreowania ścieżki zawodowej, budowania społeczności wokół własnej marki, komunikacji i asertywności w relacjach, zarządzania sobą, zarządzanie czasem i projektami, rozwoju osobistego i zawodowego, zdrowia, prawa czy finansów. Do udziału zaprosimy nie tylko ekspertów i uznane autorytety z konkretnych dziedzin, ale również osoby, które na co dzień prowadzą działania edukacyjne skierowane do kobiet.

O organizatorze:

Projekt prawokobiet.pl powstał po to, by prawo stanowiło narzędzie wzmacniające pozycję KOBIET. Naszym celem było i jest pomaganie kobietom – wskazywanie odpowiedzi na nurtujące pytania, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Wciąż wierzę, że dzięki naszej obecności wielu kobietom jest łatwiej w życiu na co dzień, kiedy to każdy dzień niesie nowe wyzwania. Wciąż zależy mi, aby kobiety korzystały z naszej wiedzy, doświadczenia i znalazły u nas liczne wskazówki, porady, inspiracje i wsparcie. W ciągu 7 lat mocno się rozwinęłyśmy, początkową działalność pro bono przekształciłyśmy w Fundację, realizujemy nowe zadania i projekty. Jako Fundacja Prawo Kobiet prowadzimy szereg działań i projektów:

  • Bezpłatne porady prawne. Porady udzielane są przez założycielki Fundacji oraz prawników-Ambasadorów Fundacji. Spotkania odbywają się online i offline w kilku miastach Polski
  • Profil na Facebooku. Dynamiczne źródło informacji na temat najważniejszych aspektów prawnych, które mogą dotyczyć kobiet w różnych dziedzinach życia
  • Grupa Porady Prawne dla kobiet na Facebooku. Rozwijając naszą misję w mediach społecznościowych, stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku – “Prawo Kobiet”. Jest to bezpieczna i przyjazna przestrzeń wsparcia, gdzie kobiety z różnych środowisk mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, pytaniami i potrzebami prawymi. Grupa jest moderowana przez naszych prawników.
  • Kobieco o kawie przy sprawie. Cykliczne, comiesięczne spotkania przedsiębiorczych kobiet w dużych miastach Polski. Przestrzeń gdzie kobiety dbające o swój samorozwój o różnym statusie zawodowym, cywilnym, wiekowym mogą spotkać się, porozmawiać i zdobyć bezcenne informacje na temat własnego rozwoju osobistego i zawodowego. Organizowane są raz w miesiącu w różnych miastach Polski, spotkania są otwarte dla każdej zainteresowanej pani – wymagają rezerwacji miejsca.
  • Akcja społeczna SuperWOMAN. Inicjatywa społeczna, mająca na celu świętowanie prawdziwej siły kobiet i ich zdolności do pokonywania trudności, wyzwań. Ta akcja to stworzone dla Was miejsce, gdzie możecie dzielić się swoimi historiami sukcesu, pokonywania trudności i odnajdywania swojej drogi do niezależności.
  • Forum Prawo Kobiet. Merytoryczne spotkanie kobiet, podczas którego poruszonych zostało wiele ważnych dla kobiet kwestii min. w zakresie pozytywnej psychologii, seksuologii, komunikacji, asertywności w relacjach, zarządzania sobą, kreowania ścieżki zawodowej, budowania społeczności wokół własnej marki.
  • Kobieta w potrzebie. Cykl nieodpłatnych porad dla kobiet z powiatu wrocławskiego odbywający się w 3 gminach – w ramach konsultacji stacjonarnych i online. W projekcie przeprowadziliśmy 35 godzin konsultacji udzielając porad z prawa rodzinnego cywilnego i gospodarczego.

Dane Kontaktowe:
Ewelina Miśko-Pawłowska
Prezes Fundacji Prawo Kobiet, Pomysłodawczyni i redaktor naczelna PrawoKobiet.pl, Radca Prawny
e-mail: biuro@prawokobiet.pl
tel. 501689 076

Zobacz także: