Wybieramy aparat słuchowy dla dzieci — na jakie aspekty zwrócić uwagę?

aparat sluchowy

W artykule przeczytasz

Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego dla dziecka jest bardzo ważny, ponieważ decyduje on nie tylko o komforcie jego użytkowania, ale również o późniejszym rozwoju malucha. Urządzenie to powinno być najwyższej jakości, aby zapewniło mu możliwość obcowania w świecie dźwięków. Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Jaki aparat słuchowy wybrać dla dziecka?

Najlepszym aparatem słuchowym dla dziecka jest taki, przy którym nie będzie ono musiało niczego samodzielnie regulować, ustawiać i zmieniać. Równie ważny jest wysokiej jakości pojemny akumulator, który bez problemu będzie działał przez całą dobę. Najnowocześniejsze urządzenia oferują możliwość łączności bezprzewodowej z innymi sprzętami, takimi jak tablet, smartfon czy komputer. Dzięki tej funkcji maluch będzie mógł oglądać bajki i grać w gry, a także korzystać z różnych aplikacji.

Warto zwrócić uwagę również na funkcję słyszenia przestronnego, czyli technologię, dzięki której osoba nosząca aparat, może bez problemu ocenić, skąd dochodzą dźwięki i w jakiej odległości od ich źródła się znajduje. Taka funkcjonalność bardzo ułatwia np. poruszanie się po mieście. Aparaty słuchowe dla dzieci najlepiej dobrać z doświadczonym protetykiem, który będzie umiał odpowiednio rozpoznać potrzeby naszego malucha. Warto wybrać urządzenia nowoczesne, które zapewnią dziecku najwyższy komfort i swobodę ich użytkowania.

Zobacz także: https://festiwalnurt.pl/jak-dbac-o-nowoczesny-aparat-sluchowy/

Wygląd aparatu słuchowego

Dla dziecka bardzo ważnym czynnikiem jest to, jak wygląda ich aparat słuchowy. Jeżeli wybierzemy już model, który gwarantuje bezpieczeństwo słyszenia, warto zwrócić uwagę na jego aspekty wizualne. Aby dziecko czuło się komfortowo, możemy mu pozwolić na wybór urządzenia — są aparaty z różnymi motywami oraz w różnych kolorach, które mimo wszystko pozostają niewidoczne. Warto zadbać również o to by aparat był prosty w obsłudze, aby starsze dzieci bez problemu mogły w razie potrzeby odpowiednio go ustawić.

Należy również wybrać odpowiedni typ aparatu słuchowego. Do wyboru są modele zewnętrzne i wewnętrzne. W przypadku urządzeń dla dzieci warto wybrać te mniej widoczne, aby były one praktycznie niezauważalne dla ich kolegów. Małe dzieci mogą nosić aparaty słuchowe nauszne, ponieważ wówczas rodzic jest w stanie lepiej kontrolować czy są one założone prawidłowo i czy dziecko nie ma jakichś problemów z tym urządzeniem. W przypadku dzieci szkolnych i młodzieży warto zainwestować w jak najmniej widoczną technologię, aby zapewnić mu komfort noszenia takiego sprzętu, bez konieczności tłumaczenia się kolegom.

Artykuł powstał przy współpracy z https://akademiaslyszenia.pl/.

 

Zobacz także: