Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej!

Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej!

W artykule przeczytasz

Już 12 czerwca i już po raz szósty wystartuje w Warszawie największa w Europie konferencja dla kobiet w IT&TECH. W czasie Perspektywy Women in Tech Summit spotkają się najpiękniejsze umysły nowych technologii: naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki światowych firm technologicznych. Misją tego cieszącego się niezwykłą popularnością wydarzenia, organizowanego od 2018 roku, jest wzmocnienie kobiet w obszarze technologii i nauki oraz wykreowanie Polski na główny europejski hub tematyki kobiet w technologiach.

Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie zgromadzi ponad 8000 uczestniczek. Przeżyją one coś niezwykłego – na Summicie będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć na własne oczy komputer kwantowy (!) i zrozumieć jego działanie. 

Kto pojawi się na Women in Tech Summit?

Wśród Gości Specjalnych tym roku na Summicie pojawią się m.in.: 

  • Barbara Nowacka, Ministra Edukacji Narodowej; 
  • Krzysztof Gawkowski, wicepremier, Minister Cyfryzacji; 
  • Prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”;
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN;
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM;
  • Prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów nauki;
 • Prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech. 

Tegorocznej konferencji partnerują najlepsze polskie uczelnie techniczne oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyjątkową atrakcją dla środowisk akademickich będzie w tym roku Scena Science ze specjalnym programem Meet Quantum realizowanym wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz ekspertkami i ekspertami z NASK, PCSS, AGH, IQM Quantum Computers oraz Uniwersytetu Warszawskiego. 

Women in Tech Summit – program

W czasie konferencji dyskutowane będą najgorętsze tematy takie jak: programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science i więcej) oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!

Summit będzie także niepowtarzalną szansą m.in. dla studentek i studentów, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach unikatowych Targów Kariery, podczas których zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet globalnych firm technologicznych. 

Summit to Inspiracja, Wiedza, Kariera, Nowe Idee i wpływający na całe życie Networking. Panowie są też zaproszeni.

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Zobacz także: