Pieluchy wielorazowe dla noworodka – co trzeba kupić?

W artykule przeczytasz

Moda na pieluchy wielorazowe trwa w najlepsze. Coraz więcej rodziców decyduje się na to właśnie rozwiązanie. Z czego wynika ta rosnąca popularność? Czym kierować się przy wyborze wielorazowych pieluch? Co jest potrzebne, by zacząć korzystać z wielorazowych pieluch? Podpowiadamy!

Dlaczego coraz więcej rodziców decyduje się na wielorazowe pieluchy?

Wielorazowe pieluchy od kilku lat stanowią niezwykle modny element wyprawki niemowlaka. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie? Przede wszystkim ze względów ekologicznych. Tego rodzaju rozwiązanie jest przyjazne środowisku. W ten sposób można ograniczyć produkcję odpadów. Dodatkowo pieluchy wielorazowe nie zawierają żadnych chemicznych substancji, które w pieluszkach jednorazowych odpowiadają za pochłanianie wilgoci.

Wielu rodziców jako zaletę podaje również cenę. Jak sama nazwa wskazuje, pieluchy wielorazowe dla noworodka są wielokrotnego użytku, więc nie trzeba ciągle wydawać pieniędzy na nowe zestawy.

Otulacz jako nieodzowny element pieluch wielorazowych

Z czego składa się zestaw startowy pieluch wielorazowych? Nieodzownym elementem jest otulacz. Stanowi on zewnętrzną część pieluszki. Otulacz często ozdobiony jest barwnymi wzorami – dzięki temu wygląda naprawdę ciekawie. Najczęściej wykonany jest z dzianiny bądź oddychającej wełny. Sam w sobie nie jest chłonny i stanowi jedynie zewnętrzną ochronę. Otulacz należy prać co około 2‒3 zmiany pieluszki.

Wkład do pieluszki wielorazowej pochłaniający wilgoć

Pieluszka wielorazowa, aby spełniała swoją funkcję, musi mieć wewnątrz wkład bądź pieluszkę tetrową. Wkłady do pieluszek wielorazowych należy wymieniać za każdym razem, gdy maluch je zmoczy. Po praniu wkłady do pieluch wielorazowych można zastosować ponownie.

Co można zastosować zamiast wkładu w pieluszce wielorazowej?

Popularnym rozwiązaniem, które stosuje się zamiast wkładu, jest formowanka. Swoim wyglądem przypomina otulacz, jednak wykonana jest z materiałów takich jak wkłady, odpowiedzialna więc jest za pochłanianie wilgoci. Ze względu na większą powierzchnię niż wkłady, są one zdecydowanie bardziej chłonne. Z powodzeniem mogą więc być stosowane na noc.

Pieluszki wielorazowe dla noworodka to coraz popularniejsze rozwiązanie. Sposób ten jest przyjazny dla środowiska i bardziej ekonomiczny niż jednorazowe pieluszki. Co więcej, tego rodzaju pieluszki mogą być traktowane jako atrakcyjny dodatek, co zdecydowanie odróżnia je od tych jednorazowych. Pieluchy wielorazowe można znaleźć na stronie Empik.com: https://www.empik.com/dziecko/pieluchy-akcesoria/wielorazowe

Zobacz także:

Jak wybrać idealne pędzle do brwi?

Pędzle do brwi to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoje brwi. Dzięki odpowiednim pędzlom można precyzyjnie kształtować,