Lampiony wiszące na wesele – jakie dekoracje warto wybrać?

lampiony na wesele

W artykule przeczytasz

Lampiony wiszące to dekoracje, które przybyły ze Wschodu. Tradycyjnie, ich zadaniem było przyciąganie dobrych duchów. Symbolizowały również szczęście i dobrobyt w danym gospodarstwie. Dziś stanowią wspaniałą ozdobę wnętrz i ogrodów, szczególnie podczas uroczystości weselnej. Kolorowe, papierowe modele stworzą wspaniały klimat zarówno podczas ślubu, jak i wesela na świeżym powietrzu. Jak dopasować modne dekoracje do okazji?

Imprezy i przyjęcia weselne

Wśród lampionów wiszących odnaleźć można wiele różnych akcesoriów. Choć najbardziej popularne są modele o kulistym kształcie, pojawiają się tu również ozdoby w innych formach. Warto zwrócić uwagę na mnogość wzorów i kolorów. Chętnie wybierane egzemplarze to klasyczne, jednobarwne lampiony wiszące. Poszczególne akcesoria mogą jednak posiadać też ciekawe designy i nawiązywać do określonych motywów. Organizując wesele, warto zastanowić się nad tym, czy będzie ono posiadało określony motyw przewodni. Planując przyjęcie weselne warto zdecydować się na standardowe lampiony wiszące w ulubionych barwach. Kolory można dopasować do wystroju sali lub osobistych preferencji. Warto wiedzieć, że w tej kategorii pojawia się wiele ciekawych odcieni. Modne akcesoria można nabyć w takich barwach jak turkus, pudrowy róż czy odcień miętowy. Jeżeli atrakcyjne oświetlenie ma zostać wykorzystane podczas przyjęcia, dobrym wyborem będą akcesoria nawiązujące do motywu przewodniego. Na jakie ozdoby warto wtedy postawić?

Wydarzenia tematyczne i wyjątkowe okazje

Tematyczne urodziny to bardzo często przyjęcia organizowane dla dzieci. Najmłodszych zazwyczaj najbardziej cieszą imprezy, na których motywem przewodnim jest ukochana bajka lub hobby. Aby udekorować przestrzeń, w której odbywają się urodziny dziecka, warto sięgnąć po lampiony wiszące z bajkowymi postaciami. Estetycznym rozwiązaniem z pewnością będzie kilka dużych lampionów z obrazkami i girlanda w odpowiadających im kolorach. Ozdoby z tej kategorii cenione są przede wszystkim za możliwość stworzenia wyjątkowej atmosfery. Aurę panującą na przyjęciach, podczas których się je wykorzystuje, trudno porównać z charakterem innych imprez. Dlatego wybór lampionów wiszących może być też doskonałym rozwiązaniem na weselny wieczór. Białe, kremowe lub srebrne girlandy zawieszone w ogrodzie podczas letniego przyjęcia lub na sali w chłodniejszym czasie, z pewnością spełnią swoje zadanie. Dzięki wielu rodzajom lampionów do wyboru, bez problemu można odnaleźć najbardziej odpowiednie.

Zobacz także: