Korzystna wymiana walut na wakacje i na zakupy zagraniczne

zakupy

W artykule przeczytasz

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych cieszą coraz większą popularnością wśród Polek. Można w nich często upolować lepsze produkty oraz atrakcyjniejsze okazje cenowe. Wśród innych powodów, dla których wymieniamy waluty są jeszcze wakacje za granicą lub kredyt walutowy. Coraz częściej kobiety dostrzegają również opłacalność inwestowana w waluty obce lub trzymania w nich oszczędności, w tych niestabilnych czasach. Gdzie najkorzystniej wymieniać środki i dlaczego warto rozważyć wymianę walut online?

Kantor – tradycyjna wymiana walut?

Jeszcze kilkanaście lat temu nie było możliwości wymiany waluty w innym miejscu niż w kantorze. Placówki stacjonarne znajdziemy praktycznie w każdym mieście oraz w punktach turystycznych typu dworce lub lotniska, a nawet przygraniczne stacje benzynowe. Kantor stacjonarny ma tę przewagę, że otrzymujemy od razu gotówkę do ręki. Jednak w sytuacji, gdy potrzebujemy środków, aby opłacić zakupy internetowe, to cały proces się znacznie wydłuża. W przypadku gdy wybieramy tradycyjny kantor wymiany walut, warto wiedzieć, że kursy walut w nich są zwykle dość wysokie.

Wymiana walut online – jakie mamy możliwości?

Z pewnością szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie wymiana walut online. Tutaj do wyboru mamy kilka rozwiązań, takich jak kantor online, wymiana walut w banku lub internetowa platforma wymiany walut. Transakcje w takich serwisach możemy przeprowadzać przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nie ogranicza nas czas, ani miejsce – walutę online możemy kupić z zacisza własnego domu. Podczas wyboru serwisu, w którym chcemy wymienić środki warto zweryfikować go pod kątem bezpieczeństwa, renomy firmy oraz opinii od klientów. Chodzi w końcu o pieniądze, więc poziom zabezpieczeń portalu jest bardzo ważny.

Najtańszy kantor internetowy, czy społecznościowa wymiana walut?

Kantory internetowe mogą zaoferować korzystniejsze kursy niż placówki stacjonarne, ponieważ nie ponoszą kosztów obsługi gotówki. Na popularności zyskują również giełdy walut oraz platformy, które oferują zakup i sprzedaż waluty między użytkownikami. Takim serwisem jest Walutomat.pl, który pośredniczy w transakcjach między osobami, które chcą sprzedać i kupić walutę. Dzięki tej formule kursy nie są obciążane spreadem, a od wymiany jest jedynie pobierana prowizja wysokości 0,2%.

Korzystna wymiana walut online oraz przelewy zagraniczne oferowane przez serwis Walutomat pozwolą zoptymalizować koszty zakupów za granicą i cieszyć się z upolowanych promocji cenowych.

Świat nieruchomości na wysokich obcasach: Jubileuszowe Forum Inwestorek 2024

Zobacz także: