Hala tania w ogrzewaniu. Co warto zrobić, aby nie ponosić dużych kosztów ogrzewania?

ogrzewanie hali

W artykule przeczytasz

Hala stalowa to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy uruchomić produkcję, mieć miejsce do konfekcjonowania produktów, a także ich magazynowania. Aby nie ponosić dużych kosztów związanych z ogrzewaniem, zdecydowanie warto po pierwsze zainwestować w skuteczną izolację pionową oraz poziomą, dobrej jakości stolarkę, ale przede wszystkim w wydajny system grzewczy. Rozwiązaniem są promienniki podczerwieni. To rozwiązanie proekologiczne i niedrogie.

Trudno wyobrazić sobie pracę z nowoczesnej hali produkcyjnej lub magazynowej, w której nie ma zapewnionego odpowiedniego wyposażenia, koniecznego nie tylko do bezpiecznego magazynowania, ale również dla pracowników. Praca w miejscu, które nie jest systematycznie wietrzone oraz ogrzewane, może skutkować bardzo dużymi problemami zdrowotnymi, na które w obecnych czasach kładzie się bardzo duży nacisk.

Promienniki podczerwieni to rozwiązania, dzięki którym bez żadnego problemu można ogrzać wszystkie nietypowe pomieszczenia, a więc hangary, hale magazynowe, centra logistyczne. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości promienników, a także skutecznej izolacji oraz stolarce (bramy garażowej, wjazdowe, stolarka okienno-drzwiowa), rachunki za ogrzewanie będą na spodziewanym poziomie, nie będzie konieczności zwiększania budżetu na ogrzewanie.

Izolacja ciepła, nie jego produkcja

Kluczową kwestią jest skuteczne ocieplenie hali. W zależności od tego, czy jest to nowa hala, czy już używana, musimy dobrać odpowiednie metody izolacji. Chodzi tu przede wszystkim o skuteczną izolację ścian zewnętrznych, jak również dachu. W przypadku nowych hal również możemy skutecznie izolować posadzkę. Dobrej jakości, ciągła izolacja (bez mostków termicznych) sprawi, że mniej energii będzie potrzebne do osiągnięcia komfortu cieplnego. W naszym klimacie oszczędzanie ciepła ma podstawowe znaczenie.

Zobacz także: https://xoxomag.pl/jak-skutecznie-i-ekologicznie-ogrzac-nieduza-hale-poznaj-promienniki-podczerwieni/

Skuteczne ogrzewanie

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby wybrać odpowiednie promienniki ciepła. Takie znajdziemy w firmie https://www.teoterm.com.pl/promienniki-modele/. Promienniki są różne, mają różną budowę, rozmiary, moc, a tym samym mogą mieć różne zastosowanie. Doborem odpowiedniego rozwiązania, powinni zająć się specjaliści, który mają wiedzę w zakresie funkcjonowania promienników, wiedzą dokładnie, czym charakteryzują się poszczególne modele. Prawidłowy dobór urządzeń sprawi, że bez żadnego problemu osiągniemy taki efekt, jaki osiągnąć chcemy.

Zobacz także: