Kolczyki – srebrne czy złote? Trendy na 2024 rok

A young woman in a white blouse, touching her neck, with a silver earring.

W artykule przeczytasz

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych dodatków do ubioru stosowanych przez kobiety. Każda z nich ma swój własny powód, dla którego postanawia ona włączyć je do swojej stylizacji. Wśród popularnych rozwiązań dominują kolczyki w kolorze srebrnym oraz złotym. Co warto o nich wiedzieć? W jakich przypadkach warto z nich skorzystać? Kiedy lepiej unikać? O tym wszystkim przeczytasz poniżej!

Dlaczego warto nosić kolczyki?

Każda kobieta ma swój własny powód, dla którego decyduje się nosić kolczyki. Co jednak sprawia, że są one tak popularne? Pierwszym, co przychodzi do głowy, jest podkreślenie naturalności. Ozdabianie ciała leży w naturze człowieka. W przypadku kobiet, noszenie kolczyków jest wyrazem własnej kobiecości. Oprócz tego kolczyki to znakomity sposób na podkreślenie stylu. Taki sam ubiór, ale inne kolczyki? Ten mały element potrafi całkowicie zmienić odbiór stylówki!

Dodatek ten można również wspaniale wykorzystać jako sposób na podkreślenie swojej urody. Umiejętne dobrane kolczyki mają moc akcentowania różnych elementów wyglądu, takich jak kształt twarzy, kolor oczu czy makijaż. Trzeba także zauważyć, że kolczyki są tym rodzajem biżuterii, który bardzo skutecznie przyciąga wzrok. Jeśli zależy Ci na tym, aby zostać zauważoną podczas wyjścia na miasto, kolczyki są czymś dla Ciebie!

Kolczyki srebrne – do czego pasują?

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów są srebrne kolczyki. Jest to wybór niezwykle uniwersalny, ponieważ srebro pasuje do ubrań we właściwie w każdym kolorze. Trzeba jednak wiedzieć, że najlepiej komponuje się ono z ubiorem o chłodnych barwach np. w odcieniach koloru niebieskiego. Kolejna dobra informacja jest taka, że srebrne kolczyki będą pasować do właściwie każdego rodzaju tkaniny – zarówno skórzanego, jak i bardziej eleganckiego.

Na szczególną uwagę zasługują srebrne kolczyki koła. Wybierane są one zarówno przez młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. I tutaj warto poczynić pewne rozróżnienie. W przypadku młodych kobiet lepiej sprawdzą się duże, ale cienkie koła. Jeśli jesteś jednak dojrzałą kobietą, zdecydowanie lepiej jest postawić na mniejsze, ale szersze wersje. Choć wydaje się to być szczegółem, to jednak bardzo wpływa na odbiór całej kompozycji.

Kolczyki złote – kiedy warto po nie sięgnąć?

Drugim popularnym rodzajem są złote kolczyki. Nie może to w żaden sposób dziwić, ponieważ złoto fascynuje ludzi swoim blaskiem od tysięcy lat. Barwa ta jest ponadczasowa i nigdy nie wychodzi z mody. Kolczyki w złotym kolorze potrafią dodać kobiecie elegancji i wdzięku w wielu różnych sytuacjach. Kiedy więc warto założyć złote kolczyki koła? Wbrew pozorom nie są tylko eleganckie przyjęcia i specjalne okazje.

Nie można jednak nie zauważyć, że to właśnie eleganckie przyjęcia są najlepszą okazją do założenia złotych kolczyków. Dodają one wyrazu oraz szlachetności uroczystej kreacji, którą zakładamy. Złoto znakomicie skomponuje się z czernią, bielą oraz odcieniami szarości. Kolczyki w kolorze złotym sprawdzą się także podczas codziennych wyjść. Wbrew pozorom złoto doskonale uzupełnia nieformalne stylizacje, nadając im unikatowy charakter.

Zobacz także: