Jak wybrać efektowny kobiecy naszyjnik?

naszyjnik

W artykule przeczytasz

Naszyjniki są niezbędnymi elementami damskich stylizacji o każdej porze roku. Jeżeli dobierzemy je umiejętnie, będą znakomitym uzupełnieniem naszych stylizacji. Czym się kierować przy wyborze idealnego naszyjnika?

Naszyjnik dopasowany do stylizacji

Warto zdawać sobie sprawę, że do poszczególnych stylizacji będą pasowały różne naszyjniki. Jeżeli mamy na sobie sukienkę lub bluzkę z golfem zrezygnujmy z minimalistycznych naszyjników. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się naszyjnik długi posiadający wyraziste ozdoby. Może być to agat na sznurku, długa kolia pereł, czy naszyjnik z bursztynów. Współcześnie bardzo modne są także naszyjniki z ozdobami w formie motywów religijnych (krzyże i medaliki traktowane są tylko i wyłącznie jako ozdoby).

W przypadku bluzek i sukienek bez ramiączek ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się naszyjniki, które oplatają całą szyję. Jednocześnie nie powinny być one nadmiernie długie.

Do sukienek i bluzek z odkrytymi ramionami możemy założyć ten sam naszyjnik, co w przypadku bluzek z golfem. Zaletą długiego naszyjnika jest fakt, że wyszczupla on naszą sylwetkę.

Jeżeli mamy na sobie bluzkę z kołnierzem, czy żakiet, dobrze jest postawić a minimalistyczną, elegancką biżuterię. Gdy zależy nam, żeby biżuteria była wyeksponowana pomimo małego dekoltu, wybierajmy naszyjniki na krótkich łańcuszkach.

Sukienka lub bluzka z dekoltem w serce to doskonała okazja, żeby założyć bardzo ozdobny, efektowny naszyjnik. Ważne jest jednak, żeby naszyjnik nie był zbyt długi – nie powinien nachodzić na linię dekoltu. W przeciwnym razie może sprawiać wrażenie niedopasowanego.

Do sukni wieczorowych z dużym dekoltem można założyć masywny, bardzo ozdobny naszyjnik. W przypadku wieczorowych kreacji dobrym wyborem będą naszyjniki ze srebra jak i ze złota. Możemy pozwolić sobie również na kolię pereł, naszyjnik z bursztynów, czy kamieni szlachetnych.

Jak wybrać kolor naszyjnika?

Pamiętajmy, że kolor naszyjnika musi być dopasowany do naszej stylizacji. Jeżeli mamy z tym problem, stawiajmy na kolory neutralne, które będą pasowały do wszystkiego. Uniwersalnymi naszyjnikami są ozdoby ze srebra, złota, czarnej stali szlachetnej. Do większości kobiecych stylizacji będą pasowały również białe perły.

Naszyjnik a budowa ciała

Ważne jest, żeby naszyjnik, który mamy na sobie pasował do budowy naszego ciała. Jeżeli jesteśmy osobami o bardzo drobnej budowie, unikajmy wyjątkowo masywnej biżuterii, która będzie nas przytłaczać. Równocześnie w przypadku kobiet o mocnej budowie minimalistyczna biżuteria będzie mało widoczna.

Biżuteria a typ kolorystyczny

Jeżeli szukamy naszyjnika, w którym będziemy wyglądać naprawdę świetnie, postawmy na dodatek pasujący do naszego typu kolorystycznego. Gdy nasz odcień skóry (podobnie jak nasze włosy) jest chłodny, dobrym wyborem będzie biżuteria srebrna (jeżeli nie podoba się nam srebro, możemy postawić na różowe złoto lub czarną stal szlachetną). Natomiast kobiety o ciepłym typie kolorystycznym będą doskonale prezentować się w biżuterii złotej lub miedzianej.

Zobacz także:

Jak wybrać idealne pędzle do brwi?

Pędzle do brwi to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoje brwi. Dzięki odpowiednim pędzlom można precyzyjnie kształtować,