Jak pielęgnować cerę? Podpowiadamy, jak dbać o cerę

pielegnacja cery

W artykule przeczytasz

Zima to doskonały czas, aby zadbać o naszą cerę. Skóra naszej twarzy wymaga specjalnej pielęgnacji nie tylko zimą. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się o sprawdzonych sposobach na pielęgnację cery efektywnie w krótkim czasie oraz o lekarzu, który pomoże w zrozumieniu naszej skóry.

Podstawowe preparaty do pielęgnacji cery

Tak naprawdę nie potrzebujesz wielu preparatów do podstawowej pielęgnacji ciała i skóry twarzy. Jeśli zapytasz specjalistę: jak dbać o cerę, to z pewnością dostaniesz kilka wskazówek. Oto niektóre z nich:

– zawsze dbaj o prawidłowe oczyszczenie skóry. Skóra twarzy powinna być zawsze oczyszczona po zdjęciu makijażu. Niedopuszczalne jest kładzenie się spać w pełnym makijażu. Po pierwsze jest to niezdrowe dla naszej skóry – skóra nie może oddychać, a po drugie to preparaty do makijażu, które zostały nałożone na naszą twarz mogą zabrudzić nam pościel. Aby dokładnie oczyścić skórę twarzy należy stosować tonik lub specjalny płyn do demakijażu. Cały proces trwa dosłownie kilkanaście sekund, po którym skóra jest oczyszczona.

– postaraj się dobrać odpowiednie produkty dedykowane dla skóry w twoim wieku. Jeśli jesteś po czterdziestce, to warto wybrać produkty czterdzieści plus. Odpowiednie preparaty pozwolą ci zachować młodzieńczy wygląd twojej skóry na długie lata.

– dbaj o siebie – stare przysłowie mówi jesteś tym co jesz. Jeśli zdrowo się odżywiasz, to twoja skóra również wygląda lepiej, młodziej oraz zdrowiej. Warto również pić dużo wody, która jest budulcem naszego ciała. Powinno się pić około dwóch litrów dziennie wody.

Odwiedź specjalistę od skóry – dermatologa

Jeśli borykasz się z problemami skórnymi, to warto od czasu do czasu wybrać się do specjalisty, czyli do lekarza dermatologa. Dermatolog również pomoże wybrać ci odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry. Co więcej, wizyta u dermatologa jest zalecana dla każdego pacjenta, nie tylko dla takiego który mierzy się z dolegliwościami dermatologicznymi. Dermatolog przyjrzy się twoim pieprzykom, różnorodnym naroślom i brodawkom. Lekarza o specjalności dermatologicznej warto odwiedzić po sezonie letnim, czyli najlepiej jesienią lub zimą. Dlaczego? Dużo niebezpiecznych znamion oraz pieprzyków powstaje w okresie letnim, kiedy korzystamy z uroków promieni słonecznych. Niestety, nie wszystkie promienie słoneczne są dobre dla naszego ciała. Część z nich powoduje groźnego raka – raka skóry, zwanego również czerniakiem.    

Zobacz także:

Jak wybrać idealne pędzle do brwi?

Pędzle do brwi to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoje brwi. Dzięki odpowiednim pędzlom można precyzyjnie kształtować,