Bliźnięta- charakterystyka znaku

znaki zodiaku

W artykule przeczytasz

Astrologowie zajmują się odczytywaniem znaczeń układu gwiazd. Zakładają, że układ ciał astralnych w momencie naszego urodzenia ma wpływ na nasz charakter i los. Bliźnięta to trzeci z kolei znak zodiaku. Osoby spod znaku bliźniąt obchodzą urodziny między 21 maja a 20 czerwca. Co je wyróżnia?

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnych Bliźniąt

Każdy ze znaków zodiaku ma przypisaną przypowieść w mitologii oraz boskiego patrona. Według mitologii greckiej bliźnięta to bracia Dioskurowie – Kastor i Polluks (lub też: Polideusz). Starożytni Grecy wierzyli, że to herosi, synowie Zeusa i Ledy – królowej Sparty. Bliźniacy byli ze sobą bardzo związani, towarzyszyli sobie na każdym kroku. Zostali jednak nierówno obdzieleni darami. Jeden z nich – Polluks – był nieśmiertelny, a drugi – Kastor – niestety nie. W jednej z bitew śmiertelny brat poległ. Polluks był tak zrozpaczony śmiercią brata, że postanowił podzielić się z nim swoim darem nieśmiertelności, aby mogli na zawsze pozostać razem. Jego smutek wzruszył nawet Zeusa, który zaprosił go na Olimp, a następnie umieścił braci Dioskurów w postaci gwiazdozbioru na niebie. Mit ten podkreśla piękno i siłę braterskiej miłości. Bracia często przedstawiani są jako jedna postać z dwoma głowami, co symbolizuje więzy i lojalność rodzinną.

Bliźnięta – cechy charakteru

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt są inteligentne i przenikliwe. Ich trygon to powietrze i jest to widoczne w ich potrzebie ruchu oraz odkrywania świata. Charakteryzuje je niezwykle wnikliwe spojrzenie na otaczający świat. Są ciekawe nowości i chcą wszystkiego spróbować. Trudno im usiedzieć w miejscu! Mają w sobie dużo dziecięcej radości i tak jak dzieci – zadają dużo pytań. Ich mocną stroną jet na pewno komunikacja. Bezbłędnie odczytują sygnały wysyłane niewerbalnie i w lot przejrzą każdego kłamczucha. Ponadto potrafią słuchać, dzięki czemu łatwo zdobywają sympatię otoczenia. Lubią ludzi i dość łatwo przychodzi im zaadaptować się do otoczenia. Z każdym potrafią nawiązać ciekawą rozmowę i chętnie dzielą się swoimi nietuzinkowymi spostrzeżeniami na temat świata. Bliźnięta są jak wiatr – wszędzie ich pełno, ciągle poszukują nowych wrażeń, bodźców i kontaktów. Ich dwoista natura przejawia się również w potrzebie kontaktów międzyludzkich. Są wśród nich osoby zarówno ekstrawertyczne jak i introwertyczne. Ich inteligencję i otwartość na świat widać również w chęci poznawania innych poglądów i przyswajania nowych idei. W tej kwestii potrafią szybko zmienić zdanie, przez co mogą wydawać się niestałe lub niegodne zaufania. Bliźnięta należą do osób mało wytrwałych, ich potrzeba zmian jest tak duża, że trudno wytrzymać im rutynę. Bywają też impulsywne i mogą sprawiać wrażenie powierzchownych. Lubią pochwały i komplementy. Dzięki temu, że mają w sobie dużo uroku osobistego nie muszą się ich szczególnie dopraszać, słyszą je dość często. Bliźnięta cenią sobie niezależność – brak przywiązania do miejsca, ludzi czy idei daje im swobodę doświadczania świata w zgodzie z własnymi potrzebami.

Bliźnięta – kolor, kamień, kwiat

Kolory: odcienie zielone i niebieskie – szafir, zieleń, turkus, lazur, a także żółty, szary i pastelowy

Kamienie: agat, tygrysie oczko, akwamaryn, górski kryształ

Kwiat: konwalia, kminek

Bliźnięta w relacjach z ludźmi

Bliźnięta to jeden ze znaków, które są urodzone do tego, aby nawiązywać relacje z ludźmi. Mają wiele ciekawych informacji i tematów do rozmowy. Łatwo nawiązują nić porozumienia z nowo poznanymi osobami. Są zarówno dobrymi słuchaczami jak i świetnymi mówcami. To pozwala im szybko nawiązywać przyjaźnie i sprawić, aby każdy poczuł się dobrze w ich towarzystwie. Muszą się jednak pilnować, aby nie przytłoczyć swoich rozmówców i dać im również pole do popisu. W relacjach towarzyskich Bliźnięta bowiem uwielbiają błyszczeć i popisywać się swoją elokwencją. W relacjach rodzinnych zachowują się podobnie – dbają o stały, serdeczny kontakt z różnymi członkami rodziny i przychodzi im to z łatwością. Gdy osoba spod znaku Bliźniąt pojawia się przy rodzinnym stole, nigdy nie jest nudno. Niestety ich otwartość w kontaktach nie przejawia się tak bardzo w chęci posiadania własnej rodziny. Bliźnięta ceniąc wysoko poczucie niezależności raczej nie będą skłonne do poświęcenia się dbaniu o ognisko domowe i wychowywaniu dzieci. Brak balansu między życiem rodzinnym a pracą mógłby je szybko zmęczyć i przytłoczyć. Rutyna dnia codziennego nudzi je i czyni nieszczęśliwymi. W roli rodzica są surowe i oczekują, że wszyscy członkowie rodziny będą wytrwali i aktywni. Porażki swoich dzieci przeżywają bardzo osobiście.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Bliźniąt

Osoby spod znaku Bliźniąt mają skłonności do nadmiernego przeżywania stresu i kumulowania go lub rozładowywania w dość niezdrowy sposób – używając do tego papierosów lub alkoholu. Ruch na świeżym powietrzu będzie na pewno lepszym wyborem! Będzie też świetnym sposobem na spożytkowanie energii lub rozwijanie kontaktów towarzyskich podczas zajęć grupowych. Poza skutkami stresu i ewentualnych nałogów Bliźnięta charakteryzuje raczej dobre zdrowie. Dzięki temu, że ciągle są w biegu, raczej nie grozi im nadwaga. Preferują lekkostrawne potrawy, dzięki czemu stale mają energię do działania i nie martwią się o to, że coś je zatrzyma w ciągłym pędzie.

Bliźnięta w związkach z innymi znakami zodiaku

Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z nowo poznanymi osobami przydaje się Bliźniętom również w relacjach romantycznych. To urodzeni flirciarze, którzy chętnie roztaczają wokół swój urok osobisty. Często dają się ponieść emocjom i namiętności. Jednak mimo zawierania wielu powierzchownych znajomości, Bliźnięta skrycie marzą o znalezieniu tej jedynej osoby, z którą będą mogły się związać na stałe.Gdy oddadzą jej swoje serce, są lojalnymi partnerami. Chętnie organizują ciekawe randki i proponują nowe sposoby spędzania razem wolnego czasu. Uwaga jednak na nudę! Bliźnięta są na nią uczulone, źle znoszą rutynę dnia codziennego. W związku chcą być stale podziwiane i obsypywane komplementami. Potrzebują partnera, który będzie dotrzymywał im kroku, ale jednocześnie stawiał ich na pierwszym planie.

Bliźnięta najlepiej odnajdą się w związkach z innymi znakami, należącymi do trygonu powietrza, czyli z Wagą i Wodnikiem. Będą jednak chciały grać w związku pierwsze skrzypce. Mogą się również dogadać z Lwem lub Baranem, bo te ogniste znaki dotrzymają im kroku i zrozumieją potrzebę ruchu. Najmniejsze szanse na udany związek Bliźnięta mają ze znakami ziemi – Bykiem, Panną i Koziorożcem. Są oni zbyt przyziemni i poukładani, aby zrozumieć sposób bycia Bliźniąt.

Najlepsze zawody dla Bliźniąt

Najlepszym zawodem dla osoby spod znaku Bliźniąt będzie taki, który dostarczy jej wiele wrażeń i okazji do przebywania wśród ludzi. Niesamowita energia i pewność siebie jaką obdarzone są osoby spod tego znaku dobrze sprawdzą się w zawodach takich jak prezenter telewizyjny, przedstawiciel handlowy czy podróżnik. Mogą również zajmować stanowiska kierownicze lub prowadzić własną działalność. Będą wtedy miały okazję realizować swoje liczne pomysły i działać według własnego rytmu.

Sławne osoby spod znaku Bliźniąt

  • Marylin Monroe
  • Lenny Kravitz
  • Natalie Portman
  • Johnny Deep
  • Angelina Jolie
  • John F. Kennedy

 

Zobacz także:

Jak wybrać idealne pędzle do brwi?

Pędzle do brwi to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoje brwi. Dzięki odpowiednim pędzlom można precyzyjnie kształtować,