Wystawa fotografii „Przewrotność spojrzenia” w CH Osowa

Wystawa fotografii

W najbliższą sobotę rusza kolejna wyjątkowa wystawa w przestrzeniach CH Osowa. Tym razem zaprezentuje się gdańska fotografka, Maria Laskowska, a jej fotografie będzie można oglądać aż do 15 stycznia 2020 r.

Po raz kolejny zarządca CH Osowa, spółka Apsys oraz dyrekcja Centrum docenili talent mieszkańców Gdańska. Najbliższą wystawą prezentowaną na terenie galerii jest „Przewrotność spojrzenia” autorstwa Marii Laskowskiej.

Maria Laskowska jest absolwentką Studium Fotografii Artystycznej Stefana Figlarowicza w Gdańsku. Do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego dołączyła w 2013 r., gdzie prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych GTF.

Została kilkakrotnie wyróżniona na konkursach fotograficznych

Jej fotografie muzyków jazzowych pojawiły się w książce Stanisława Danielewicza „Jazzowisko Trójmiasta”.

„Przewrotność spojrzenia” to kolejna wystawa w przestrzeni CH Osowa, na której tym razem pojawią się prace fotografki – uzdolnionej gdańszczanki. Artystka lubi łączyć różne techniki fotograficzne, a jej ulubioną jest podwójna ekspozycja w cyfrowej rejestracji obrazu, co wyraźnie daje się zauważyć w pracach przygotowanych na wystawę – ta technika daje jej szerokie pole do eksperymentowania i pokazywania wielopłaszczyznowości i ulotności świata realnego.

– Dla naszego Centrum bardzo ważne jest, aby doceniać mieszkańców Osowy i całego Trójmiasta oraz ich talenty. Każda wystawa, którą prezentujemy w galerii sprawia, że mogą oni lepiej poznać swoich sąsiadów i mieszkańców miasta z innej strony. Jako Centrum chcemy zbliżać się do naszych klientów i pokazać CH Osowa jako miejsce, w którym dbamy także o sztukę – mówi dyrektor CH Osowa, Justyna Siemińska.