Wybierz idealny puder dla siebie

idealny puder

Na przestrzeni lat powstało kilka rodzajów pudrów. Czym się kierować przy ich wyborze? Przedstawiamy krótki opis składu poszczególnych rodzajów pudru. Na pewno każda z Was wybierze coś dla siebie!

Puder jest jednym z najstarszych kosmetyków, znanym praktycznie każdej kobiecie. Stosuje się go w celu ukrycia niedoskonałości, utrwalenia podkładu, czy ochrony cery przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Prawidłowy wybór odpowiedniego pudru,to dla każdej kobiety niemałe wyzwanie. Przed przystąpieniem do jego zakupu warto zapoznać się z jego składem, abyśmy wiedziały, który będzie najlepiej odpowiadał charakterystyce naszej cery, jak również naszym wymaganiom co do roli jaką ma spełniać w codziennym makijażu.

Z czego są tworzone pudry?

Puder mineralny, jak sama nazwa wskazuje, jest tworzony ze składników mineralnych, czyli np. kredy, gipsu, tlenku cynku, czy kaolinu. Jego składniki zazwyczaj nie uczulają i nie wywołują podrażnień.

Puder pochodzenia zwierzęcego tworzony jest z dokładnie przetworzonego jedwabiu, skrzydeł motyli, pereł, lub macicy perłowej.

Puder roślinny powstaje na bazie mąk, np. kukurydzianej, lub pszennej, jak również lotosu. Te pudry mają jedną podstawową wadę- pęcznieją na skórze i przez to mogą nieznacznie zatykać pory.

To nie wszystko.

Dodatkowo wyróżniamy różne postaci pudru:

  • puder sypki
  • puder w kamieniu
  • puder w postaci kulek

A Wy jaki rodzaj pudru preferujecie?