Spektakularny sukces akcji pomocowej dla artystów #ZostanZMuzyka

Akcja "Zostań z Muzyką"

Z końcem czerwca 2020 zakończyła się trzy miesięczna akcja charytatywna, której celem była pomoc twórcom, którzy bez pandemię COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja „Zostań z Muzyką”, organizowana przez Polską Fundację Muzyczną, zakończyła się spektakularnym sukcesem – wydarzenia online wykonało 323 wykonawców, co dało aż 753 wydarzeń i aż 838 godzin koncertowania! Zebrane pieniądze zasiliły konta artystów, którzy mimo zakazu organizowania występów, mogli dzielić się z odbiorcami swoją pasją i dać namiastkę normalności w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Zamysł akcji był prosty. Wydarzenia, które nie mogły odbyć się na scenie z udziałem publiczności, zostały przeniesione do sieci, a widzowie podczas nich mogli wpłacać dowolne kwoty do puszki artysty. Dzięki charytatywnemu wsparciu podczas kampanii udało się zebrać ponad 113 tysięcy złotych.

Pieniądze w całości zostały przekazane na konta wykonawców

„Jestem szczęśliwa i wzruszona, że akcja Zostań z Muzyką przyciągnęła tylu muzyków, piosenkarzy, aktorów czy tancerzy. Dzięki nim mogliśmy codziennie tworzyć i udostępniać niebanalne wydarzenia kulturalne, które przyciągnęły miliony użytkowników nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – mówi Magda Turowska, koordynatorka akcji Zostań z Muzyką wiceprezeska Polskiej Fundacji Muzycznej – Cieszy nas to, że do akcji włączały się również osoby, które do tej pory rzadko chodziły na koncerty, bo nie miały na to czasu, albo możliwości. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich na tyle do uczestnictwa w kulturze, że zostaną oni jej odbiorcami nawet po zakończeniu pandemii”.

Podczas trzech miesięcy na stronie Akcji www.ZostanzMuzyka.pl można było oglądać koncerty, rozmawiać z artystami, uczestniczyć w warsztatach, trenować fitness, słuchać bajek dla dzieci i dla dorosłych, a do śniadania pić codziennie Kawę z Cytryną. Zakończeniem akcji był koncert „Zostań z Muzyką – Festiwal w Sieci”, w którym udział wzięli Paweł Sieradzan, Paweł Szymański, Marek Andrzejewski, Michał Andrzejewski, Jadźka Kłapa, Paweł Bzim Zarecki, Maciek Szczyciński, Paweł Dobrowolski, Magda Turowska, Marek Matwiejczyk, Andrzej Perkman oraz Wojciech Winiarski. Koncert zrealizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury Góra Kalwaria, można oglądać na stronie: