Mocniejsze paznokcie

mocne paznokcie

Codzienne czynności, zła dieta, detergenty, stres i brak czasu dla siebie często prowadzą do uszczerbków na zdrowiu i urodzie. Te często prowadzą do osłabienia naszego organizmu, a to widać najlepiej po stanie naszej skóry, włosów i paznokci. Tym razem zajmiemy się tymi ostatnimi.

Każda pani wie jaką udręką jest słaba płytka paznokciowa, która się kruszy, łuszczy, źle wygląda, albo wręcz łamie. A przecież paznokcie są często wizytówką kobiety. Oczywiście, można nałożyć hybrydę i ukryć mankamenty, ale znacznie lepiej przywrócić idealną kondycję i doskonały wygląd własnym, naturalnym paznokciom. Na szczęście można to zrobić dość szybkim, domowym sposobem.

Domowa kuracja składa się z dwóch etapów. Po pierwsze, zapewniamy paznokciom odżywczą kąpiel. W tym celu do miseczki ciepłej wody dodajemy łyżeczkę soli, łyżeczkę oliwy z oliwek oraz sok z połowy cytryny (samą skorupkę możemy użyć, by przetrzeć paznokcie. W takiej miksturze moczymy paznokcie przez około kwadrans każdego dnia dwutygodniowej kuracji.

Drugą substancją smarujemy paznokcie przed pójściem spać i pozostawiamy na nich na całą noc. Mikstura jest niezwykle prosta i składa się z dwóch składników. Do łyżki oliwy z oliwek dodajemy parę kapsułek witaminy E. Taką miksturą smarujemy paznokcie i skórki, a nabiorą wytrzymałości już po dwóch tygodniach stosowania. Oczywiście obie te kuracje stosujemy jednocześnie (jedną w dzień, drugą na noc).