Mikołajki w Bytomiu

Mikołajki

Mikołajki wielkimi krokami zbliżają się do Bytomia. Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką nie tylko odwiedzą największą galerię handlową w mieście, ale także oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Będzie również coś dla starszych dzieci.

Gdy Św. Mikołaj rozdaje prezenty, to znaczy, że świąteczny czas rozpoczął się na dobre

Tak będzie i w tym roku, gdy ulubieniec wszystkich dzieci dotrze do Bytomia i obdaruje je prezentami. 6 grudnia od godziny 13.00 do godziny 19.00 Św. Mikołaja wraz ze Śnieżynką spotkacie w Agorze Bytom, największej galerii handlowej w mieście. Św. Mikołaj nie tylko wręczy najmłodszym prezenty, ale również zabierze je na wielki fotel i zrobi sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

– Mikołajki to szczególny dzień dla każdego dziecka, dlatego też chcemy, aby dzięki wizycie Św. Mikołaja i Śnieżynki w naszej galerii handlowej wszystkie dzieci mogły poczuć wyjątkowość tego święta – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom i dodaje, że okazję do spotkania z Św. Mikołajem będą mieli nie tylko ci najmłodsi, którzy odwiedzą największe centrum handlowe w Bytomiu, ale również te dzieci, które ten czas spędzają w szpitalu. Św. Mikołaj z workiem wypchanym prezentami 6 grudnia złoży wizytę pacjentom oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu i każdemu wręczy mikołajkowy upominek. – Chcemy, by mali pacjenci również poczuli magię świąt i dlatego w tym dniu Mikołaj odwiedzi także ich. Wiemy, że co roku ta wizyta sprawia im wiele radości – zaznacza Hanna Petters.

Mikołajki to jednak nie tylko święto dla najmłodszych, ale także dla całkiem dużych dzieci

Od lat tradycją w Bytomiu jest Bieg Świętych Mikołajów. W tym roku odbędzie się on 7 grudnia, w sobotę. Najpierw, o godzinie 10.00, na starcie staną najmłodsi zawodnicy. Powalczą oni w trzech kategoriach wiekowych – od 6 do 14 lat i przebiegną odpowiednio dystans 100, 200 i 400 metrów. O godzinie 11.00 zmierzą się dorośli biegacze, którzy do pokonania będą mieli prawie 5-kilometrową trasę. Oczywiście w mikołajkowych strojach.

Cały dochód z zapisów zostanie przeznaczony na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 130 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.