„Kreacje z odzysku”, czyli Tomasz Jacyków i Davina Reeves-Ciara pokazują jak się ubrać w second handzie i wyglądać stylowo

kreacje z odzysku czyli tomasz jacykow i davina reeves ciara pokazuja jak sie ubrac w second handzie 01

Już sobotę o 11:00 na antenie Polsat Cafe nowy program, w którym stylista gwiazd, Tomasz Jacyków pokaże jak w second-handzie wybrać ubrania dobrych marek, jak je zestawić i na co zwracać uwagę podczas poszukiwań.

Zanim jednak do tego dojdzie, z każdą z kandydatek porozmawia nie kto inny jak Davina Reeves-Ciara – modelka, Miss Nowego Jorku 2010, aktorka znana chociażby z serialu „Żmijowisko”, prezenterka konkursów piękności, instruktorka jogi i konsultantka terapeutycznego żywienia. Nikt tak jak ona nie zna kobiecej duszy, pogoni za piękną sylwetką i chęci aby zawsze wyglądać zjawiskowo łącząc jednocześnie życie w zgodzie z własnym rytmem. Kreacje z odzysku to program, który wspaniale wpasowuje się w trend slow fashion, czyli świadomego podejścia do mody i ubrań. Pokazuje jak nie poddawać się impulsywnym zakupom, które rujnują domowy budżet i niszczą środowisko. Jak dobrze zorganizować swoją szafę i wyrwać się z błędnego koła szybko zmieniającej się mody.

Tak, jak fast foody zabiły fantastyczną domową kuchnię, tak fast fashion zabiło modę i kreację w ludziach. Jest hulaj dusza. Nakupimy szmat i ich nie ubieramy. Ludzie kupują ubrania i ich nie zakładają ani razu, tylko wyrzucają i to potem wraca do Bangladeszu. To jest bez sensu. Niszczymy planetę naszą bezmyślnością i konsumpcją. Ubrania należy używać. Sukienkę nosimy, pożyczamy koleżance, oddajemy do pralni lub delikatnie pierzemy i zestawiamy w różnych konfiguracjach. Jeśli będzie dobrej jakości to będzie nam służyć przez lata. Na tym polegają „Kreacje z odzysku”pokazujemy jak nosić ubrania, jak je wybrać – mówi Tomasz Jacyków. – Na pytanie jak kupować i jaki jest patent na lumpeksy odpowiadam, że po pierwsze: nie wstydzić się wchodzić do nich! Być dumnym, że się tam kupuje. Nie dlatego, że nie mamy pieniędzy, tylko dlatego, że mamy olej w głowie. Ratujmy planetę, póki czas i zacznijmy od siebie! – dodaje.

kreacje z odzysku czyli tomasz jacykow i davina reeves ciara pokazuja jak sie ubrac w second handzie 02

Program Kreacje z odzysku pokazuje też, co możemy zrobić aby minimalizować negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska oraz zmian klimatycznych, m.in. takich jak globalne ocieplenie (którego efektem są m.in. zwiększenie liczby powodzi, fal ciepła i pożarów, zagrożenia suszami, zmniejszenie dostępności źródeł wody pitnej). Przemysł odzieżowy jako znaczący konsument energii i emitent CO2 jest w duży stopniu odpowiedzialny za zmiany klimatyczne na naszej planecie. Chcemy inspirować i edukować kobiety w kontekście zmiany zachowań konsumenckich i ograniczenia zakupów w tzw. sieciówkach.

kreacje z odzysku logo 1

Kreacje z odzysku – sobota godzina 11.00 w Polsat Cafe