Jazz & Wine – cykl letnich koncertów połączonych z degustacją win

Degustacja win

Wraz z początkiem wakacji wystartował jeden z najbardziej nastrojowych cykli muzycznych tego lata. W sobotnie wieczory restauracja Zoni zaprasza na koncerty na żywo oraz degustację win dobranych specjalnie do każdego z występów artystów, którym bliska jest stylistyka jazzu, soulu i popu. W lipcu na scenie Zoni wystąpi duet soulowy Afrocake oraz wokalistka jazzowa Natalia Lubrano. W industrialnych wnętrzach restauracji muzycy będą występować także przez cały sierpień. 

Każdy sobotni wieczór w Zoni to inna winna i muzyczna tematyka

18 lipca goście restauracji spędzą z duetem Afrocake, znanym z delikatnych brzmień i soulowo-popowych aranżacji popularnych utworów. Aksamitny głos Adele Matsili połączony z kojącymi dźwiękami pianina Patryka Woźnego doskonale wkomponuje się w kameralne wnętrze restauracji Zoni. Następnie 25 lipca wystąpi Natalia Lubrano – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów związana z wrocławską sceną muzyczną. Laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zdobywczyni nagrody publiczności oraz nagrody jury ma na koncie także kilkadziesiąt koncertów na zagranicznych festiwalach. Występowała m.in. na: Sziget, United Islands czy Be2gether. Natalia Lubrano wydała kilka płyt, w tym debiutancki „R.E.S.P.E.C.T.” oraz album „Osiecka Jazzowo”, nagrany z kwartetem Krzysztofa Żesławskiego w hołdzie Agnieszce Osieckiej. Występowała z takimi artystami, jak Andrzej Smolik, Renata Przemyk, Novika, Maria Peszek czy Paulina Przybysz. Obecnie pracuje nad kolejnym autorskim albumem oraz koncertuje.

5 kieliszków, 5 odmiennych smaków i 5 zupełnie innych doświadczeń

Cosobotnia selekcja win ukazuje różnorodność butelek oraz ich zależność od sposobu produkcji i terroir otaczającego winorośl. Uczestnicy cyklu koncertów będą mieli możliwość degustacji win z całego świata, w tym z coraz bardziej docenianych polskich winnic. Każda selekcja będzie przygotowana przez head sommeliera Zoni Tarasa Liakhnovskyi’ego, uhonorowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich tytułem Sommeliera Profesjonalnego. Najbliższa degustacja 18 lipca to selekcja win naturalnych, biodynamicznych i pomarańczowych z różnych zakątków świata – przez Argentynę, Włochy, Austrię po Grecję i RPA.

Doskonale dobrana karta win w Zoni zaowocowała międzynarodowymi wyróżnieniami dla restauracji. Wine Spectator, jeden z najważniejszych na świecie magazynów winiarskich, przyznał Zoni tytuł Award of Excellence 2020 i umieścił na liście restauracji z najlepszą selekcją win. Nagrodę przyznano wyselekcjonowanej karcie oraz odpowiedzialnemu za jej skomponowanie head sommelierowi Tarasowi Liakhnovskyi’emu. Selekcję win wyróżnił także przewodnik Star Wine List, rekomendujący najlepsze winne restauracje i wine bary na świecie.