Empik zaprasza na kolejne spotkania autorskie on-line

Spotkanie autorskie online

Empik zaprasza na kolejne e-spotkania autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Nadzieja. Polscy pisarze niosą pomoc w czasach pandemii – 8 lipca, godz. 19:00

 „Nadzieja” (Wydawnictwo Agora) to akcja charytatywna z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów. Stworzyli oni wyjątkową książkę, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów – podczas pandemii i po jej zakończeniu. „Nadzieję” napisali m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk i Magdalena Grzebałkowska. Książka-cegiełka ukaże się 8 lipca, ale już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży na empik.com. Pomoc trafi do mieszkańców i pacjentów ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonych przez organizacje społeczne. Dziś te instytucje borykają się z licznymi problemami: brakiem personelu, sprzętu, maseczek czy kombinezonów.

Podczas spotkania zorganizowanego przez Empik, o książce opowiedzą jej autorzy: Małgorzata Rejmer, Ilona Wiśniewska oraz Adam Wajrak.

Agnieszka Maciąg – 9 lipca, godz. 18:00

Tym razem w studiu Empiku zagości Agnieszka Maciąg, autorka książek „Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku”i „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”(Wydawnictwo Otwarte). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Menopauza jest początkiem „złotego czasu” w życiu kobiety, a także całkowicie naturalnym etapem, którego nie sposób uniknąć. Dlatego warto się do niego przygotowywać, mając 30 czy 40 lat. To od naszych nawyków żywieniowych i stylu życia zależy, jaki ten czas dla nas będzie. Nie jesteśmy skazane na cierpienie, dyskomfort i trudne dolegliwości! Nie jesteśmy niewolnicami naszych hormonów − to my tworzymy nasze życie, samopoczucie i zdrowie! To wszystko naprawdę leży w naszych rękach.

− Okres menopauzy daje nam wspaniałe możliwości rozwoju. Możemy z nich skorzystać, jeśli w pełni zrozumiemy ten proces na poziomie ciała, emocji i ducha. Jeżeli dobrze wykorzystamy ten czas, wtedy wejdziemy na poziom mistrzyni, będziemy cieszyć się doskonałym samopoczuciem, zdrowiem, witalnością i młodością do późnych lat. Jak tego dokonać? O tym mówią te książki. Napisałam je dla kobiet w wieku od 35 do 135 lat!– tłumaczy Agnieszka Maciąg.