5 sposobów na radzenie sobie z samotnością

5 sposobow na radzenie sobie z samotnoscia

1. Wyjdź do ludzi.

Nie zamykaj się w domu – każdy potrzebuje towarzystwa. Idź na spotkanie z tymi znajomymi, z którymi nie byłaś w kontakcie od dawna, odnów stare znajomości. Poświęć trochę czasu wolnego od pracy i odwiedź rodzinę.

2. Zajmij się czymś.

Znajdź coś, co wypełni twój czas – możesz rozwinąć swoje zainteresowania, zapisując się na ulubione zajęcia. Bardziej odczujesz samotność, gdy będziesz siedziała bezczynnie w domu i nie zorganizujesz sobie czasu.

3. Miej w domu pupila.

Zwierzęta  domowe, a szczególnie psy i koty, przynoszą wiele korzyści. Okazują się wspaniałymi towarzyszami, a tym samym pomagają uporać się z samotnością. Łatwiej wtedy także o nawiązanie relacji z kimś, kto również jest właścicielem zwierzaka.

4. Spraw sobie przyjemność.

Aby urozmaicić sobie dzień i sprawić trochę radości, wybierz się na zakupy, do fryzjera czy kosmetyczki. Poświęć czas sobie samej i czuj się dobrze.

5. Otwórz się na kontakty międzyludzkie.

Każda z nas w oszałamiającym tempie życia potrzebuje chwili wytchnienia, zadumy nad sobą, autorefleksji czy po prostu pobycia z samą sobą. Jednak warto zarażać sympatią i przyciągać ludzi – spróbuj zacząć od zwykłego uśmiechu. Zobaczysz, jak wiele osób odpowie ci tym samym.