5 akcesoriów, które wiosną będą wszędzie!

Niektóre z nich na pewno już macie w swoich szafach – modne są bowiem już od kilku sezonów (i nic nie wskazuje na to, by prędko miało się to zmienić), inne – to nowości podpatrzone na najważniejszych światowych wybiegach. Wszystkie nadchodzącej wiosny będą obiektem pożądania fashionistek. W końcu nie ma lepszego zwieńczenia stylizacji niż akcesoria. Przedstawiamy te, które wiosną i latem 2019 roku będą najbardziej pożądane.

Modne akcesoria na wiosnę-lato 2019 – najważniejsze trendy:

1. Surowce naturalne

Wiklina, rafia, trawa cytrynowa… – to właśnie z nich zrobione są najmodniejsze torebki, kapelusze, a nawet buty. Inspiracja latami 70. trwa w najlepsze. Dlatego weźcie przykład z Jane Birkin i nie rozstawajcie się z ulubionym koszyczkiem. Dodatki z materiałów naturalnych idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie ultramodnych tej wiosny total lookami w piaskowych lub beżowych odcieniach.

chanel bjx s19 048 43c1
Chanel, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free
Jane Birkin koszyk
Photo by Edward Berthelot/Getty Images

2. Plastic fantastic

Na co dzień jak ognia unikamy plastiku. Wyjątek robiąc dla sandałów i shopperek z przezroczystego PCV. Trend zainicjowany przez Celine (a właściwie – Céline) wciąż mocno się trzyma. Nic dziwnego, podchwyciły go marki, takie jak Chanel, Adeam czy Jeremy Scott.

shopperka z przezroczystego PCV
Photo by Edward Berthelot/Getty Images

3. Minimalistyczne sandały

To doskonała inwestycja. Ich ascetyczny design jest przecież ponadczasowy. Dlatego nie wahajcie się długo i tego lata zainwestujcie w sandały w białym, czarnym lub kamelowym kolorze – zrobione z cienkich pasków naturalnej skóry. To sentymentalna podróż do przełomu lat 90. i 2000.

minimalistyczne sandaly afterhomework shs s19 008 11718
Afterhomework, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

4. Belt bags

Czyli nic innego niż torby na pasku – bardziej elegancki odpowiednik saszetek-nerek, jakie pamiętacie z lat 80. Nosimy nie tylko – tradycyjnie – w talii, ale i przewieszone przez ramię jak zwykła torebka.

belt bag
Photo by Christian Vierig/Getty Images

5. Ręczna robota

Etniczne kolczyki, plecione torebki czy robione na szydełku chusty – rękodzieło jest teraz w cenie. W poszukiwaniu najmodniejszych akcesoriów nie bójcie się więc wstąpić do Cepelii albo zainteresować się wyrobami lokalnych rzemieślników. Uwaga! Biżuteria powstająca w pracowniach polskich projektantów także się liczy.

chloe bjx s19 012 2 2c3b
Chloé, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free
altuzarra bjx s19 007 16bdb
Altuzarra, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free